Connect with Us

Një super formacion/ Ja 11 lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit në Serie A

Seria A

Një super formacion/ Ja 11 lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit në Serie A

Publikuar

-

Edhe pse ka patur një rënie në vitet e fundit, Serie A sërish mbetet një nga pesë ligat kryesore të Europës. Në dekadën e fundit vihet re një dominim total i Juventusit, që e ka fituar Serie A 8 herë rresht, duke përfituar nga dobësimi dhe problemet e dy rivalëve historikë si Interi dhe Milani.

Duke qenë se edhe pak muaj na ndajnë nga viti 2020, “Goal” ka zgjedhur formacionin më të mirë të dekadës së fundit në Serie A.

Nuk ka njeri dyshime që porta i takon Gigi Buffon. Mbrojtja po ashtu është e gjitha juventine, BBC e famshme (Bonucci, Barzagli dhe Chiellini).

Në mesfushë dominon Napoli me dy lojtarë Callejon dhe Hamsik. Një mesfushë pa Andrea Pirlo nuk ka kuptim. Pavarësisht se Interi e largoi këtë verë si dështak, Radja Nainggolan konsiderohet si një nga mesfushorët më të mirë të dekadës së fundit në Serie A. Një vend edhe për boshnjakun e Lazios, Senad Lulic.

Në majë të sulmit janë Di Natale dhe Higuain. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Zbulohet blerja e parë e Milanit në merkaton e janarit/ Do të jetë ylli i Barcelonës

Publikuar

-

Milani duket se e ka mbyllur që tani goditjen e parë të merkatos së janarit. Sipas lajmeve të medieve italiane dhe atyre spajolle, Milani ka arritur marrëveshjen me Barcelonën për transferimin e Jean-Clair Todibo. Francezi nuk ka gjetur shumë hapësia te katalanasit pas transferimit nga Toulouse dhe tani kërkon të nisë një aventure të re. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibrahimovic tradhton Milanin?/ Gjiganti tjetër i Serisë A tenton “vjedhjen” e vitit

Publikuar

-

Kur të gjithë po presin zyrtarizimin e transferimit të Ibrahimovic te Milani, mund të ndodhë një surprizë e madhe. Milani i ka ofruar suedezit 6 milionë euro për një kontratë 18 mujore, por mediet italiane raportojnë se Napoli ka hyrë fuqimisht në garë për Ibrahimovicin. Aurelio De Laurentiis është gati të bëjë çmendurinë e radhës […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Bologna-Milan, 5 gola të shënuar/ Fitorja e dytë radhazi për kuqezinjtë

Publikuar

-

Milani arrin fitoren e dytë radhazi në kampionat dhe të dytën radhazi në transfertë. Që prej muajit shtator, kur mundi Brescian me 31 gusht dhe Verona me 15 shtator, kuqezinjtë nuk fitonin dy ndeshje radhazi në kampionat. Në Bologna, djemtë e Piolit, edhe pse e nisën fort dhe gjetën dy gola me Piatek dhe Hernandez, […]

LEXO TE PLOTE