Connect with Us

Shau arbitrin/ E pëson keq ylli i Barcelonës, do të mungojë në “El Clasico”

La Liga

Shau arbitrin/ E pëson keq ylli i Barcelonës, do të mungojë në “El Clasico”

Publikuar

-

Ylli i Barcelonës, Ousmane Dembele është dënuar me dy ndeshje pezullim, gjë që do të thotë se ai nuk do të jetë në fushë më 26 tetor në “El Clasicon” kundër Realit.

Në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Sevillas, francezi u ndëshkua me karton të kuq në minutat e fundit, pasi i tha arbitrit të takimit: “Shumë keq, ju jeni shumë i keq”.

Federata spanjolle nuk e ka marrë parasysh pretendimin e Barcelonës, se lojtari në fjalë nuk di mirë spanjisht ndaj është keqkuptuar.

Tani klubi katalanas ka të drëjtë të apelojë vendimin para Komisionit të Ankesave dhe në fund të fundit, përpara Gjykatës Administrative të Sportit, por shanset që Dembele të jetë në fushë ndaj Realit janë shumë të pakta. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E bujshme/ Talenti i Shpresave transferohet te klubi më i vjetër i Spanjës

Publikuar

-

Nga

Kleandro Lleshi bën lëvizjen e radhës në karrierën e tij, duke zbritur në kategori, në të tretën në Spanjë, por duke tentuar që të gjejë atje hapësirat që i munguan në La Liga 2. Futbollisti kryeqytetas që është pjesë e përfaqësues U21, ka nënshkruar sot me skuadrën e Rekreativo Huelva, klubin më të vjetër të […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cristiano Ronaldo rikthehet në Madrid, por jo për atë që presin tifozët e Realit

Publikuar

-

Një kthim në Madrid për Cristiano Ronaldon. Portugezi ka fluturuar ditën e sotme drejt kryeqytetit spanjoll, ku ka luajtur për nëntë vite me fanellën e Realit. Megjithatë, nuk bëhet fjalë për një udhëtim nostalgjik të sulmuesit, i cili ka shkuar në Spanjë për të mbikëqyrur nga afër projektin e tij të ri. Bëhet fjalë për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

A e dini sa gola ka shënuar Messi në 500 ndeshjet e fundit me Barcelonën?

Publikuar

-

Jemi mësuar të shohim dhe të dëgjojmë statistika nga më të ndryshmet për Leo messin, por kjo që do t’ju tregojmë më poshtë duket vërtet e pabesueshme, por ja që bëni mirë ta besoni. Në 500 ndeshjet e fundit në të gjitha kompeticionet me Barcelonën, Messi ka shënuar plot 500 gola dhe ka dhënë 200 […]

LEXO TE PLOTE