Connect with Us

UEFA i habit të gjithë/ Cakton një arbitër shqiptar për të gjykuar ndeshjen Kosovë-Gjibraltar

Kombëtare

UEFA i habit të gjithë/ Cakton një arbitër shqiptar për të gjykuar ndeshjen Kosovë-Gjibraltar

Publikuar

-

Të enjten në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës do të luhet ndeshja miqësore mes Kosovës dhe Gjibraltarit. Për këtë takim janë përcaktuar tre arbitra shqiptarë për të gjykuar.

Kryesor do të jetë Juxhin Xhaja, i cili prej dy vitesh mban edhe stemën e FIFA-s, ndërsa si anësorë janë caktuar Ilir Tartaraj i Kolegjiumit të Fierit dhe Nertil Bregasi i Kolegjiumit të Tiranës. Ndërsa arbitri i katërt do të jetë vendës, pikërisht Besfort Kosumi.

Ndeshja Kosovë-Gjibraltar do të luhet nesër në orën 18:00 dhe ky takim do t’i shërbejë trajnerit Bernard Shaland si provë gjenerale në prag të eliminatores kundër Malit të Zi, shkruan “Panorama Sport”.

Dje kanë folur për këtë takim edhe sulmuesi Atdhe Nuhiu e portieri Samir Ujkani. “Ndeshja me Malin e Zi është shumë e rëndësishme për ne, por ashtu ka qenë edhe me Çekinë e Bullgarinë më herët. Kemi pasur rezultate të mira ndaj tyre dhe shpresojmë të kemi.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Ka krijuar një super ekip, Edi Reja lëshon edhe deklaratën e madhe pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0. Ai u shpreh se po ndërtohet një skuadër e vërtetë dhe me shumë cilësi. Për “Supersport” shtoi se edhe debutuesit bënë paraqitje të mirë. “Ndeshje të tilla janë të vështira por më vjen mirë për djemtë sepse ishin shumë të […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kjo Shqipëri bind! Kuqezinjtë argëtohen me Moldavinë dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

Nga

Shqipëria fiton kundër Moldavisë me rezultatin 4-0 dhe nuk i jep asnjë shans kundërshtarëve.  Dominim absolut, që shoqërohet edhe me një rekord: Shqipëria nuk i kishte shënuar kurrë në një ndeshje kualifikuese tre gola në pjesën e parë. Ka ndodhur vetëm një herë, në atë fitoren 4-1 kundër Lituanisë në vitin 2013, por ajo ishte […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Lëreni të qetë kombëtaren! Asnjë politikan në stadium dhe Shqipëria po fiton ndaj Moldavisë

Publikuar

-

Nga

Shqipëria është duke zhvilluar një ndeshje perfekte në Moldavi, teksa pjesa e parë është mbyllur me rezultatin 0-3 për kuqezinjtë. Ishte Cikalleshi fillimisht ai që gjeti golin e avantazhit në minutën e 22-të. Pak minuta më vonë, Bare dyfishoi rezultatin, ndërsa në minutën e 40-të në skenë u shfaq debutuesi, Lorenc Trashi, i cili shënoi […]

LEXO TE PLOTE