Connect with Us

Zyrtare/ Milani prezanton trajnerin e ri

Seria A

Zyrtare/ Milani prezanton trajnerin e ri

Publikuar

-

Pas shkarkimit të Marco Giampaolo ditën e djeshme, Milani ka prezantuar sot zyrtarisht trajnerin e ri. Ai është 53-vjeçari Stefano Pioli.

Ish-trajneri i Fiorentinës, Lazios dhe Interit, do të marrë drejtimin e kuqezinjve që gjenden në një situatë mjaft të vështirë.

Pioli ka nënshkruar kontratë dy vjeçare, sezonin e parë do të paguhet 1 milion euro në sezon, të dytin 1.5 milionë euro.

Përsa i përket Giampaolos, ai do të mbahet mend si trajneri me jetëshkurtër në historinë e Milanit, duke u shkarkuar pas vetëm 11 ditëve në krye të “Djallit”. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Mungon vetëm zyrtarizimi, futbollisti shqiptar arrin akordin total me Juventusin

Publikuar

-

Nga

Xhakomo Vrioni me shumë mundësi do të jetë një lojtar i Juventusit, por i ekipit të 23-jeçarëve të cilët militojnë në Serie C. Shqiptari do të largohet nga Çitadela ku ka gjetur pak minuta, për të kaluar te 23-vjeçarët e bardhezinjve. Sipas “Corriere dello Sport”, akordi mes Juventusit dhe Sampdorias është arritur, me këta të […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Flet një nga njerëzit më të pasur në botë/ E adhuroj Milanin, por…

Publikuar

-

Bernard Arnault ka thyer heshtjen dhe flet rreth interesimit të tij për Milanin. Manjati francez, presidenti dhe CEO i Louis Vuitton, thur elozhe për kuqezinjtë në një konferencë për shtyp, por mohon interesimin për blerjen e një prej klubeve më të dashur në planet. “Ky argument është mister sepse unë e admiroj realisht Milanin. Kuqezinjtë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E BUJSHME/ Mbrojtësi i Kombëtares drejt largimit nga Italia, pranë akordit me klubin e njohur Europian

Publikuar

-

Nga

Frederik Veseli me shumë mundësi do të largohet nga Empoli dhe e ardhmja e tij pritet të jetë në Turqi. Sipas mediave turke, gjigandët e Trabzonsporit kanë nisur kontaktet me përfaqësuesit e lojtarit, për një transferim të mundshëm të tij në kampionatin turk. 27-vjeçari ka zhvilluar 18 ndeshje me Empolin këtë sezon, por duket se […]

LEXO TE PLOTE