Connect with Us

2019-ta, viti i tërheqjeve të mëdha në futboll/ Ja formacioni me 11 legjendat që varën “këpucët në gozhdë”

Sport

2019-ta, viti i tërheqjeve të mëdha në futboll/ Ja formacioni me 11 legjendat që varën “këpucët në gozhdë”

Publikuar

-

Kur na ndajnë edhe pak muaj nga ardhja e 2020-ës, viti 2019 do të mbahet mend për tërheqjet e mëdha në botën e futbollit.

Shumë lojtarë të mëdhenj varën “këpucët në gozhdë” gjatë këtij viti, duke filluar nga Xavi Hernandez, apo dhe emra të tjerë të njohur si Arjen Robben, Samuel Eto’o e deri tek i fundit që njoftoi ‘pensionimin’ nga futbolli dy ditë më parë, gjermani Bastian Schweinsteiger.

Këta 11 lojtarë kanë shkruar emrin e tyre në historinë e futbollit, por mbi të gjitha kanë fituar dashurinë e të gjithë tifozëve.

Petr Cech; Patrice Evra, Andrea Barzagli, Juan, Ashley Cole; Arjen Robben, Bastian Schëeinsteiger, Xavi Hernandez, ëesley Sneijder; Samuel Eto’o, Fernando Torres

Nëse do t’i rreshtonim ata në një formacion ideal, do të ishte si ky më poshtë (4-4-2).

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Duro: Pres edhe dy goditje të tjera në merkato

Publikuar

-

Nga

Kukësi mban vendin e parë të tabelës së renditjes së Superiores. Me 31 pikë në 17 javë verilindorët udhëheqin kampionatin, por kur nuk ka kaluar as gjysma e sezonit, trajneri Shpëtim Duro pretendon ta nisë aty ku e la. Në një intervistë të dhënë për “Panorama Sport”, ai flet për ndeshjen e radhës kundër Luftëtarit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Takaj shpërthen ndaj arbitrit: Hera e dytë që na i bën këtë, ja e ardhmja e Bruno Ditës

Publikuar

-

Nga

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, në intervistën e dhënë për “Panorama Sport” pas suksesit me Partizanin pohoi se ishte i bindur që ekipi kishte potencial për të bërë atë paraqitje. Takaj pohoi se me Imamin dhe kthimin e Jashanicës grupi quhet i plotë, që nënkupton se nuk do të ketë transferime të “yjeve” të skuadrës. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Vazhdojnë thirrjet “Rama IK”, tifozët nuk ndalen as në ndeshjen Skënderbeu-Partizani

Publikuar

-

Nga

Mesa duket thirrjet në korr ‘Rama ik’ janë shndërruar tanimë në një traditë në çdo ndeshje futbolli. Tifozët çohen nga vendi dhe brohorasin me të madhe thirrje kundër kryeministrit të qeverisë. Kështu ka ndodhur edhe ditën e sotme në ndeshjen e luajtur në stadiumin ‘Skënderbeu’ në Korçë, mes skuadrave Skënderbeu dhe Partizani. Teksa nis ndeshja, […]

LEXO TE PLOTE