Connect with Us

Alban Hoxha me kombëtaren dhe Teqja i dëmtuar, Partizani ka stërvitet pa portier

Sport

Alban Hoxha me kombëtaren dhe Teqja i dëmtuar, Partizani ka stërvitet pa portier

Publikuar

-

Partizani rikthehet në fushë pa pasur në dispozicion asnjë portier në stërvitje. Nuk kishte ndodhur kurrë më parë që për arsye të ndryshme, asnjë nga tre portierët në dispozicion të mos ishte i pranishëm.

Dje në kompleksin “Internacional” në Pezë-Helmës, kampionët në fuqi kanë zbritur në fushë me shumë mungesa, por ajo që binte në sy ishte fakti se të tre portierët: Alban Hoxha, Aldo Teqja dhe Livio Malaj, nuk ishin të pranishëm.

Dihet tashmë problemi i Teqjes, ndërsa Hoxha dhe Malaj janë të grumbulluar respektivisht me Kombëtaren A dhe atë U-19. Një rastësi e çmendur, duke lënë pa fjalë stafin teknik të të kuqve, që e ka pasur të pamundur të stërvitet në kushte loje gjatë ditës së djeshme, sepse në portë nuk kishte asnjë të gatshëm.

Duke filluar nga sot, pritet që ekipit të parë t’i bashkohet portieri i të rinjve, Xhameta, për të plotësuar këtë repart, deri në rikthimin e Hoxhës dhe Malajt. Ky i fundit tashmë do të jetë portieri rezervë, pasi Teqja do të qëndrojë për një kohë të pacaktuar jashtë fushave.

Ndërkohë, sa u përket mungesave të tjera, në seancën e djeshme ishin pikërisht mbrojtësi i majtë Lorenc Trashi dhe sulmuesi Brajan Braun, të cilët gjithashtu janë të grumbulluar me kombëtaret, respektivisht me kuqezinjtë dhe Xhamajkën. Të kuqtë do të vazhdojnë sot përgatitjet sërish në Pezë në orën 09:00 me një grup të cunguar. Ndeshja e radhës është ajo ndaj Vllaznisë më 19 tetor, teksa mungesa e sigurt është Aristoteles Romero.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE