Connect with Us

Brazili i yjeve ngec ndaj Senegalit, rezultat zhgënjyes

Sport

Brazili i yjeve ngec ndaj Senegalit, rezultat zhgënjyes

Publikuar

-

Edhe pse me shumë yje në fushën e lojës, Brazili nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 ndaj Senegalit. Miqësorja u luajt në fushë asnjanëse në Singapor.

“Seleçao” e nisi mjaft mirë takimin, pasi gjeti golin në minutën e 9′ me Firminon. Sulmuesi i Liverpoolit dërgoi topin në rrjetë pas një kombinimi shumë të bukur me Gabriel Jesus.

Në fund të pjesës së parë, Diedhiou barazon shifrat për afrikanët nga pika e bardhë e penalltisë. Sadio Mane u pengua brenda zonës nga dyshja Alves-Marquinhos, arbitri akordoi penallti.

Pjesa e dytë nuk solli ndryshim të rezultatit. Neymar luajti sot ndeshjen e 100-të më Brazilin, por edhe pse e filloi nga minuta e parë nuk la dot gjurmë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE