Connect with Us

Dejvi Bregu vazhdon me mendjen jashtë, gati largimi nga Skënderbeu në janar

Sport

Dejvi Bregu vazhdon me mendjen jashtë, gati largimi nga Skënderbeu në janar

Publikuar

-

Dejvi Bregu duket se e ka ndare mendjen te largohet nga Skenderbeu. Futbollisti shtatshkurter, është shprehur se nëse vjen oferta e duhur, mund të largohet në merkaton e janarit nga Skënderbeu.

Vlonjati e ka sezonin e dytë që aktivizohet te Skënderbeu, duke qenë titullar absolut në formacionin e Ilir Dajës

Në shtatë javët e këtij sezoni është aktivizuar 630 minuta, ku ka gjetur një herë rrugën e rrjetës. Sezonin e kaluar ai shënoi tetë gola në 27 paraqitje, duke qenë lider i ekipit në sulm.

Bregu ka mbajtur veshur më herët fanellat e Flamurtarit dhe Luftëtarit, ku ka ndihmuar këta të fundit të siguronin pas një kohe të gjatë kupat e Europës. Nëse lojtari largohet në janar, boshllëku që do krijohej te Skënderbeu do ishtë vërtet i madh.

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Fiton PSG/ Di Maria, Mbappe dhe Icardi shënojnë 4 gola dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

PSG ka fituar 1-4 në Nice në ndeshjen e javës së 10 për Ligue 1. Fillimisht ishte Di Maria që shënoi dy gola për 5 minuta, 15′ dhe 20′. Njëri më i bukur se tjetri. Përveç finalizimit perfekt nga argjentinasi, edhe asistet e Icardit dhe Meunier ishin të një klasi të lartë. Di Maria has […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tension Rusi-Kosovë, UEFA merr vendimin drastik

Publikuar

-

Nga

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, UEFA ka njoftuar ditën e sotme, se Komisioni i Emergjencave, ka marrë vendimin për të shmangur ndeshjet mes Kosovës dhe Rusisë. Ekipet Kombëtare, por gjithashtu edhe ekipet e kampionateve, nuk do të lejohen të ndeshen mes tyre në çdo kompeticion të organizuar nga UEFA. “Duke marrë parasysh rreziqet e sigurisë në […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Dikur e kërkonte gjithë bota/ Nuk e merrni me mend se te cili ekip ka përfunduar sot ‘ylli’ i madh i Milanit

Publikuar

-

Dikur cilësohej si e ardhmja e Milanit dhe e Italisë, por karriera e Hachim Mastour morri një rrjedhë të çuditshme. Kur Mastour ishte 14 vjeç ngjalli interesimin e shumë klubeve të mëdha si Juve, Barcelona, City dhe Real Madrid, pasi u bë i famshëm përmes videove në YouTube, ku demonstronte aftësitë e tij me topin. […]

LEXO TE PLOTE