Connect with Us

Dëshmia tronditëse e bashkëshortës së kampionit të madh italian/ Më vuri pistoletën në kokë…

Sport

Dëshmia tronditëse e bashkëshortës së kampionit të madh italian/ Më vuri pistoletën në kokë…

Publikuar

-

Edhe ish-kampionët e mëdhenj kanë anët e tyre të errëta. Rasti në fjalë i përket Mario Cipollinit, ish-çiklistit të famshëm italian, sot 52 vjeç, i cili akuzohet për dhunë në familje.

Në procesin që ka nisur ndaj tij, ka dëshmuar edhe ish-bashkëshortja, Sabrina Landucci. “Corriere della Sera” publikoi në një artikull të numrit të sotëm dëshminë e Sabrinës.

“Ne ishim në shtëpinë tonë në Monte San Quirico, afër Luccas, ku patëm një grindje tjetër. Burri im kishte mbërritur në shtëpi në agim dhe unë kisha dyshime se më tradhtonte. Kur ia thashë, ai më rrahu dhe më tërhoqi zvarrë në dhomën time. Pastaj ai më vuri një pistoletë të mbushur në tëmth. Nuk ishte hera e parë, sepse ai më kishte ndjekur dhe kërcënuar një herë tjetër me armën e tij,” – rrëfeu ish-bashkëshortja e Cipollinit, duke sqaruar se pas dhunës, Mario u pendua, filloi të qante dhe të kërkonte falje. Por pastaj gjithçka u kthye si më parë. /Supersport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

“Tirana nuk vodhi asgjë, penalltitë ishin të dyja”, tifozët japin verdiktin e tyre për derbin Tirana-Partizani

Publikuar

-

Nga

Tirana ka fituar sot 5-1 derbin e kryeqytetit, duke shpartalluar në ç’do aspekt Partizanin. Pas ndeshjes, kanë plasur polemikat se arbitri ka favorizuar Tiranës, sidomos te dy penalltitë, por tifozët duket se nuk janë dakord me këtë konstatim të drejtuesve të Partizanit. Në debatin e zhvilluar te “Atlasi Sportiv”, tifozët shprehen njëzëri se Tirana nuk […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Sherr brenda familjes Rama, Gregu i del kundër xhaxhait

Publikuar

-

Nga

Greg Rama, djali i kryeministrit Edi Rama i është gëzuar triumfit të skuadrës së tij të zemrës Tiranës ndaj rivalëve të përjetshëm të Partizanit. Bardheblutë fitoi 5-1 dhe pas kësaj fitoreje, Gregu ka dalë hapir në mbështetje të skuadrës së tij. Ai shkroi në “Instagram” se “e vërteta doli në shesh” duke nënkpuptuar se tashmë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE