Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Belgjika shënon 6 gola, Holanda në ‘paqe’

Sport

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Belgjika shënon 6 gola, Holanda në ‘paqe’

Publikuar

-

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet eliminatore për Euro 2020. Belgjika është duke fituar 5-0 ndaj amatorëve të San Marino me golat e Lukaku 28′ 41′, Chadli 33′, Brolli autogol 35′ dhe Alderweireld 43′ dhe Tielemans 45+2′.

Me fitoren e sotme, Belgjika siguron zyrtarisht biletën për në Euro 2020. Kroacia po fiton pastër 3-0 ndaj Hungarisë në Split me golat e Modric 5′ dhe Petkovic 24′ dhe 42′.

Në Rotterdam, një ndeshje shumë e rëndësishme për Grupin G, Holanda dhe Irlanda e Veriut, janë mjaftuar me një barazim të bardhë në pjesën e parë.

Rezultatet e plota janë si më poshtë. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

A do rinovojë Edi Reja? Duka: Tani duhet të ulemi në tavolinë dhe…

Publikuar

-

Nga

Presidenti i FSHF, Armand Duka, foli pas fitores 0-4 me Moldavinë, në mikrofonin e “Supersport”. Teksa komplimentoi të rinjtë që debutuan me Kombëtaren, Duka foli edhe për rinovimin e Rejës, teksa u shpreh se tani pret të ulet me të, dhe të vendosë për strategjinë e të ardhmes, duke lënë të kuptohet se do rinovohet […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Ka krijuar një super ekip, Edi Reja lëshon edhe deklaratën e madhe pas ndeshjes

Publikuar

-

Nga

Edi Reja u shpreh mjaft i lumtur pas ndeshjes kundër Moldavisë, aty ku fituan 4-0. Ai u shpreh se po ndërtohet një skuadër e vërtetë dhe me shumë cilësi. Për “Supersport” shtoi se edhe debutuesit bënë paraqitje të mirë. “Ndeshje të tilla janë të vështira por më vjen mirë për djemtë sepse ishin shumë të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Portugalia humbet, Cristiano Ronaldo shkruan historinë

Publikuar

-

Portugalia është mundur 2-1 në Kiev nga Ukraina, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020. Golin e vetëm për portugezët e shënoi Cristiano Ronaldo në minutën e 72′ nga pika e bardhë e penalltisë. CRISTIANO RONALDO 700 CAREER GOALS. Greatest. pic.twitter.com/hgHgq3ELks — UEFA Europa League (@Europaleaggue) October 14, 2019 Ky gol ka një rëndësi tepër të […]

LEXO TE PLOTE