Connect with Us

Keidi Bare u grumbullua për sfidën me Turqinë, te Malaga kërkojnë shtyrjen e ndeshjs

Kombëtare

Keidi Bare u grumbullua për sfidën me Turqinë, te Malaga kërkojnë shtyrjen e ndeshjs

Publikuar

-

Keidi Bare u grumbullua nga Edi Reja, për dy ndeshjet që Shqipëria do të luajë kundër Turqisë dhe Moldavisë.

Megjithatë ky grumbullim nuk i ka bërë mirë klubit të Malagës, ekip në të cilin aktivizohet lojtari shqiptar. Malaga do të luajë në këtë fundjavë me Kadiz, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 11 në La Liga2.

Tek spanjollët mungojnë shumë lojtarë, për shkak se janë grumbulluar me kombëtaret e tyre, shkruan “Panorama Sport”.

Në këtë situatë drejtuesit e Malagës, kanë kërkuar tek Federata Spanjolle e Futbollit, që ndeshja e fundjavës të shtyhet për një ditë tjetër, për shkak të mungesave të shumta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE