Connect with Us

Klubi gjerman merr vendimin e çuditshëm/ Ndalon për futbollistët fluturimet në Paris dhe New York

BundesLiga

Klubi gjerman merr vendimin e çuditshëm/ Ndalon për futbollistët fluturimet në Paris dhe New York

Publikuar

-

Leipzig ndalon fluturimet. Veçanërisht nëse udhëtimi për qejf bëhet për një aktivitet të lodhshëm si “shopping”. Klubi gjerman ka vendosur të ndalojë udhëtimet e lojtarëve të tyre drejt Nju Jorkut ose Parisit.

Një zgjedhje e diktuar nga domosdoshmëria për të mbajtur lart përqendrimin dhe formën fizike. Ky vendim i veçantë është shpjeguar nga drejtuesi Markus Kroesche, i cili ka thënë për Bild:

“Nuk na pëlqen që lojtarët të mësohen t’i kalojnë ditët e pushimit larg qytetit në një javë normale stërvitjeje. Kjo krijon stres dhe mbingarkim. Duam që lojtarët të kuptojnë se ditët e lira janë për të pushuar dhe rikuperuar, jo një mundësi për të bërë pazar në Paris e Nju Jork”.

Mbetet për t’u kuptuar sesi do ta marrin lojtarët këtë vendim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

E kryer/ Bayerni transferon yllin e Ajaxit

Publikuar

-

Kampionët rekord të Gjermanisë po përforcohen për pjesën e mbetur të sezonit. Sipas Bild, transferimi i Nicolas Kuhn nga Ajax në formë huazimi te Bayern Munich është i kryer. Ai do të qëndrojë deri në fund të sezonit me klubin bavarez, ndërsa një opsion për blerjen përfundimtare nuk është përfshirë në marrëveshje. Tek Ajaxi lojtari […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Merkato: Lëvizje zurprizë, ylli i Realit transferohet te Bayern

Publikuar

-

Álvaro Odriozola duket se do të jetë përforcimi i parë i Bayernit për këtë merkato. Mbrojtësi spanjoll ka munguar në stërvitjen e sotme të Realit, pasi i ka marrë leje klubit për të fluturuar në Mynih, aty ku do të kryejë testet mjekësore para se të nënshkruajë për bavarezët. 24-vjeçari u transferua me shumë bujë […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Ky po që është patriot/ Ylli shqiptar reklamon këpucët me simbolet tona kombëtare (foto)

Publikuar

-

Miliot Rashica është duke zhvilluar një sezon të shkëlqyer me skuadrën e Werder Bremen në Bundesligë. 23-vjeçari gjithmonë e ka treguar dashurinë dhe respektin për kombin e tij që në fakt janë si Kosova ku edhe ka lindur por edhe Shqipëria ku pati mundësinë të hidhte hapat e para duke veshur fanellën kuqezi. Së fundmi, […]

LEXO TE PLOTE