Connect with Us

Mourinho refuzon ofertën e Lyon, sepse ka gjetur klubin e ri

Premier Liga

Mourinho refuzon ofertën e Lyon, sepse ka gjetur klubin e ri

Publikuar

-

Jose Mourinho i ka thënë “jo” ofertës së Lyonit për të zënë vendin e Sylvinhos, trajneri brazilian u shkarkua fundjavën e kaluar.

Është vetë presidenti i gjigantit francez, Jean-Michel Aulas, që konfirmon bisedimet me Mourinhon dhe refuzimin e tij.

“Kemi pasur disa shkëmbime mesazhesh mjaft interesante me Mourinhon për punën. Ishte bukur për të gjithë. Ai nuk e pranoi propozimin tonë për t’u takuar sepse tashmë ka zgjedhur një klub tjetër”, tha 70-vjeçari në një konferencë telefonike për gazetarët francezë.

Ndërsa mediat angleze janë të bindura se Jose Mourinho do të jetë trajneri i ri i Tottenham. Zyrtarzimi pritet të ndodhë gjatë këtij muaji, rezultatet e fundit të “Gjelave” kanë qenë shumë të dobëta ndaj pritet shkarkimi ose largimi me marrëveshje i argjentinasit, Mauricio Pochettino. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

Frikë e madhe nga coronavirusi, klubi i njohur anglez iu ndalon rreptësisht lojtarëve të bëjnë këtë gjë

Publikuar

-

Coronavirus po i tmerron të gjithë, me virusin e tmerrshëm që ka shkaktuar mijëra viktima në Kinë, ndërsa në Europë vendi më i prekur është Italia, me mbi 650 raste dhe 17 viktima. Frika i ka kapluar të gjithë, teksa në Angli, klubi i Newcastle ka marrë edhe masa. Sipas lajmeve të fundit, trajneri Steve […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Publikuar

-

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi fort me kokë, duke lënë të shtangur në vend portierin Leno. “Topçinjtë” duhet të reagojnë për të shmangur shtesat, teksa një tjetër gol i miqve do të ishte fatal […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gjyqtari i mohoi supergolin me roveshatë, Broja dhuron spektakël me Chelsean

Publikuar

-

Nga

Armando Broja nuk ndalet së shënuari te Chelsea. Sulmuesi shqiptar është kthyer në një gjahtar goli te moshat e bluve të Londrës, ndërsa këtë herë ka gjetur rrjetën me 18-vjeçarët. Chelsea U18 po luan çerekfinalen e FA Cup kundër Millwall, ku udhëheq që prej minutës së 63-të falë golit të lojtarit kuqezi. Armando Broja ka […]

LEXO TE PLOTE