Connect with Us

Nuk e heq kokoren/ Portieri i njohur lë futbollin dhe fillon një sport të ri

Premier Liga

Nuk e heq kokoren/ Portieri i njohur lë futbollin dhe fillon një sport të ri

Publikuar

-

Ish-portieri i Chelseas dhe Arsenalit, Petr Chech, ka bërë një ndryshim drastik karriere, pasi ka lënë futbollin por ka firmosur me skuadrën e hokejit në akull, Guildford Phoenix, deri në fund të sezonit.

Ai i dha përfundimisht lamtumirën futbollit në fund të sezonit të kaluar, por ka vazhduar stërvitjen në mënyrë që të ishte në formë për karrierën e re. Edhe në hokej ai do të luajë portier për klubin anglez. “Jam shumë i lumtur që mu dha mundësia të luaj në këtë skuadër për të fituar përvojë. Shpresoj që të ndihmoj këtë skuadër të re që të arrijë synimet për sezonin dhe të fitojmë sa më shumë ndeshje të jetë e mundur”, tha portieri çek. “Pas 20 vitesh si futbollist profesionist kjo do të jetë një përvojë e mrekullueshme për mua, pasi këtë sport e kam dashuruar që fëmijë”. Cech do të vazhdojë të jetë këshilltar teknik te Chelsea.

Prej vitit 2006, Chech ka luajtur me mburojë në kokë, për shkak të një dëmtimi të pësuar duke luajtur në kampionatin anglez. Megjithatë, nuk e sheh si pengesë për karrierën e tij në hokej, ku mbrojtësja e kokës është edhe më e fortë.

Marrë tek A2news.com

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Historia e pazakontë e sulmuesit që po trondit Anglinë, u bë baba që në moshën 14-vjeçare

Publikuar

-

Wesley Moraes Ferreira da Silva. Kuptohet, kemi të bëjmë me një brazilian. Futbollist dhe ashtu siç imagjinohet, sulmues. Historia e jetës së tij është e pabesueshme. Mund ta kishte lënë futbollin, por ajo çka kaluar në jetë e ka motivuar 22-vjeçarin të luftojë shumë për atë që do dhe sot i gëzohet gjithçkaje ka arritur. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Akuza të rënda ndaj trajnerit legjendar/ Fiksoi ndeshjen me Juven për një orë Rolex

Publikuar

-

Ish-trajneri i Manchester United, Sir Alex Ferguson, akuzohet se ka trukuar një ndeshje në Champions League falë bashkëpunimit me një menaxher futbolli, i cili si shpërblim i dhuroi atij një orë Rolex me vlerë 30 000 paundë. Gjithçka u zbulua gjatë një procesi gjyqësor në “Southward Crown Court”, ku agjenti i italian, Giuseppe Pagliara, po […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pogba kapet mat me trajnerin e njohur/ Ky do të jetë klubi i ri?

Publikuar

-

Nëse Zidane nuk arriti dot ta transferonte patriotin e tij gjatë verës së fundit, mund ta bëjë këtë gjë në merkaton e janarit apo të verës së ardhshme. Një foto e dy francezëve e publikuar nga “Daily Mirror”, ku ata shihen duke biseduar në Dubai ka shtuar akoma edhe më shumë spekulimet se Reali do […]

LEXO TE PLOTE