Connect with Us

Nuk mjaftoi Barça dhe Juventusi/ Interi pëson humbjen e tretë rresht nga një ekip amator

Seria A

Nuk mjaftoi Barça dhe Juventusi/ Interi pëson humbjen e tretë rresht nga një ekip amator

Publikuar

-

Pas humbjes në Champions 2-1 ndaj Barcelonës, humbjes në Serie A 1-2 në “San Siro” ndaj Juves, Interi ka pësuar sot humbjen e tretë rresht, por këtë herë në një ndeshje miqësore.

Zikaltrit u mundën 2-3 nga modestët e Pro Patria, ekip i Serie C, në ndeshjen e luajtur në qendrën stërvitore në Appiano Gentile. Sigurisht, që për Interin mungonin lojtarët kryesorë që janë të grumbulluar me kombëtaret e tyre, por në fushë ishin emra të njohur si Candreva, Borja Valero, Gagliardini, Politano, Ranocchia, Dimarco, Padelli si dhe disa të rinj nga Interi U-19 i Primavera.

Dy golat për Interin u shënuan nga Poliatno me penallti dhe Dimarco që realizoi një perlë të vërtetë nga distanca. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Tronditet Interi/ Dëmtohet në ndeshjen e kombëtares, ylli i madh mungon dy për tre muaj

Publikuar

-

Trajneri i Kilit, Reinaldo Rueda, ka pranuar se Alexis Sanchez do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 2-3 muaj. Sulmuesi i Interit dëmtoi ligamentin e kyçit të këmbës gjatë miqësores së fundjavës mes Kilit dhe Kolumbisë. “Më vjen keq për të sepse ai tani kishte filluar të luante me Interin si në kampionat ashtu […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Tifozët e prisnin te Milani, trajneri 55-vjeçar merr drejtimin e klubit të madh që luan në Champions League

Publikuar

-

Trajneri francez, Rudi Garcia, ishte një nga kandidatët për të pasuar Marco Giampaolon te Milani, por në fund kuqezinjtë zgjodhën Piolin. 55-vjeçari i dha fund gjatë majit të kaluar aventurës tek ekipi i Marseille, ndërsa tani do të rikthehet sërish në Francë, por këtë herë te një ekip tjetër. Sipas asaj që raporton “L’Equipe”, Rudi […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi heq dorë nga afrimi i bujshëm i verës/ Do ta përdorë për “kokën” e yllit të madh

Publikuar

-

Edhe pse Juventusi bëri një “luftë” shumë të madhe me disa nga gjigantët e Europës për të transferuar falas Adrien Rabiot, duket se bardhezinjtë kanë mbetur ta zhgënjyer nga 24-vjeçari francez dhe janë gati të heqin dorë prej tij për një tjetër yll të madh, i cili është Christian Eriksen. Danezi është në muajt e […]

LEXO TE PLOTE