Connect with Us

Rrëfehet shefi i Bayern-it/ Kam derdhur lot kur shkarkuam Ancelottin

BundesLiga

Rrëfehet shefi i Bayern-it/ Kam derdhur lot kur shkarkuam Ancelottin

Publikuar

-

Carlo Ancelotti firmosi një kontratë 3-vjeçare me Bayern Munchen në vitin 2016, por aventura e tij nuk zgjati shumë. Trajneri italian fitoi një titull dhe dy Superkupa, ndërsa sezoni i dytë nisi me probleme.

Humbja 3-0 përballë PSG në Champions League solli edhe shkarkimin e tij nga posti i trajnerit të ekipit bavarez. Ishte shtatori i vitit 2017 dhe Karl-Heinz Rummenigge i rikthehet edhe njëherë atij momenti.

Shefi Ekzekutiv i “gjigantit” gjerman zbulon se ka qarë gjatë shkarkimit të Ancelottit. Në një prononcim nga Festivali i Sportit që zhvillohet në Trento, Rummenigge thekson se u emocionua shumë nga fjalët e trajnerit të famshëm italian dhe nuk e përmbajti veten.

“Kur e shkarkuam Carlon, m’u mbushën sytë me lot dhe më vinte të qaja. Ai u ngrit nga karrigia e tij dhe më përqafoi. Më tha se nuk do të isha më shefi i tij, por që do të mbetesha një mik i mirë. Ishte një fjalim që nuk e prisja, më bëri të qaj… “, zbulon Karl-Heinz Rummenigge.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

BundesLiga

I trembi të gjithë/ Bayern tregon se kur do të rikthehet në fushë lojtari prej “qelqi”

Publikuar

-

Kingsley Coman i shqetësoi të gjithë mbrëmë kur la fushën e lojës me lot në sy ndaj Tottenhamit. Fillimisht u dysua se kishte këputur ligamentin e gjurit, gjë që do të ishte dëmtim i përsëritur për të dhe ndoshta do të sillte fundin e karrierës para kohe. Por, dëmtimi francezi nuk është aq i rëndë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Ronaldo, Messi? Jo, jo/ Ja cili është zgjedhur lojtari më i mirë deri tani në Champions League

Publikuar

-

Robert Lewandowski është zgjedhur nga UEFA si lojtari më i mirë i fazës së grupeve në Champions League. polaku është në super formë këtë sezon, ku në 6 ndeshje në grup ka shënuar 10 gola dhe tre herë është zgjedhur lojtari më i mirë i ndeshjes. Leëa është vlerësuar me notën 9.15. Në vend të […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

U mund sërish nga Bayerni/ Mourinho befason me dëshirën e tij

Publikuar

-

Tottenham u mposht 3-1 dje në mbrëmje nga Bayern Munchen, të cilët e mbyllën në mënyrë të përkryer grupin B. Para dy muajsh në ndeshjen e parë mes dy ekipeve në Londër, gjermanët turpëruan vendasit me rezultatin tenistik 7-2. Megjithatë trajneri Mourinho kërkon sërish një ndeshje me Bayernin. ‘’Dëshira ime është që ne të vijmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Champions League: Bayerni vendos një rekord të ri

Publikuar

-

Bayern Munchen kaloi 3-1 dje në mbrëmje në ‘Allianz Arena’ anglezët e Tottenham. Në një ndeshje që nuk vlente për asgjë sepse të dyja ekipet e kishin siguruar më parë kalimin për në fazën tjetër, bavarezët dominuan si në lojë dhe në rezultat. Me fitoren e arritur dje kundër të besuarve të Jose Mourinhos, gjigantët […]

LEXO TE PLOTE