Connect with Us

Skandali me biletat e tifozëve shqiptarë, Turqia merr vendimin e radhës

Kombëtare

Skandali me biletat e tifozëve shqiptarë, Turqia merr vendimin e radhës

Publikuar

-

Fillimisht, u publikua lajmi se Federata Turke e Futbollit kishte përgjysmuar numrin e tifozëve kuqezi në stadium për sfidë e nesërme ndaj Shqipërisë.

Nga 2500 veta që ishin parashikuar ata kishin nxjerrë në shitje vetëm 1000.

Megjithatë, tani situata ka ndryshuar dhe tashmë, Federata turke është dorëzuar. Ajo ka nxjerrë në shitje të gjitha biletat e dedikuara për sektorin e miqve.

Njoftimi është bërë nga FSHF, e cila përmes një postimi në rrjetet sociale, lajmëron se do të jenë 2500 tifozë kuqezi në shkallët e stadiumit turk.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

E bujshme/ Oto Xhon mund të luajë me kombëtaren e Kosovës

Publikuar

-

Nga

Një rast “Olainka” ka lindur sërish, por këtë herë në Kosovë. Sulmuesi Otto John shprehet i gatshëm që të veshë fanellën e përfaqësueses së dardanëve, gjithnjë nëse këta të fundit vendosin ta ftojnë në ekipin e tyre. Lojtari nigerian la Skënderbeun gjatë merkatos së dimrit dhe u rikthye sërish në Kosovë, por këtë herë si […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

SUPER VIDEO/ UEFA publikon emocionet që të dhuron tifozeria e zjarrtë kuqezi në “Air Albania”

Publikuar

-

“Air Albania” është shtëpia më e re e futbollit shqiptar, duke jhapur dyert jo vetëm për Kombëtaren kuqezi por edhe për Superioren. Një impiant me kushte tërësisht modern dhe të krahasueshme me stadiumet më të njohur botëror që ia shton edhe më shumë bukurinë ndeshjeve të luajtura në të. Në Angli do e quanin edhe […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E mbani mend Panuçin? Italiani habit me kërkesën e radhës ndaj Shqipërisë

Publikuar

-

“Nuk ka për t’u bërë kurrë trajner”, kështu do të shprehej Armand Duka për Panuçin. Njeriun që do të shkatërronte gjithë punën e bërë nga De Biazi më parë, duke u bërë edhe armiku i tifozëve me rezultatet negative radhazi që ka marrë te kuqezinjtë. Ndërkohë një konflikt i ri është hapur dhe trajneri italian […]

LEXO TE PLOTE