Connect with Us

Trajneri i Vllaznisë i bën ftesë Samuel Etosë të vijë në Shkodër

Sport

Trajneri i Vllaznisë i bën ftesë Samuel Etosë të vijë në Shkodër

Publikuar

-

Trajneri i Vllaznisë, Mirsad Jonuz prej tre ditësh ndodhej në Katar, teksa ishte i ftuar në samitin botëror të organizuar nga ‘Apire Academy’, i titulluar “Performanca e futbollit dhe shkenca”. Në Doha, tekniku maqedonas i kuqebluve pati mundësinë të ishte pranë shumë personaliteteve botërorë të futbollit si trajneri i Totenhemit, Mauricio Poçetino apo edhe ish-tekniku i Real Madrid, Santiago Solari.

Sakaq, nuk mungoi edhe takimi me dy ish-sulmues mjaft të spikatur si Hernan Krespo dhe Samuel Eto. Tashmë, Mirsad Jonuz është kthyer në Shkodër me impresionet më të mira nga Doha e Katarit, teksa është shprehur se ka ftuar gjithashtu edhe Eto e Solari që në një të ardhme të afërt të udhëtojnë drejt qytetit të Shkodrës.

Ndërkohë, ftesa nuk ka munguar edhe për zëvendëspresidentit të Akademisë ‘Aspire’ të Dohas, për një bashkëpunim të mundshëm me Vllazninë. Ndërkaq, duke lënë pas eksperiencën pozitive, tekniku Jonuz ka nisur nga puna për ndeshjen e ardhshme në kampionat ndaj Partizanit në ‘Loro Boroçi’./VipSport.al/

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Kjo Shqipëri bind! Kuqezinjtë argëtohen me Moldavinë dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

Nga

Shqipëria fiton kundër Moldavisë me rezultatin 4-0 dhe nuk i jep asnjë shans kundërshtarëve.  Dominim absolut, që shoqërohet edhe me një rekord: Shqipëria nuk i kishte shënuar kurrë në një ndeshje kualifikuese tre gola në pjesën e parë. Ka ndodhur vetëm një herë, në atë fitoren 4-1 kundër Lituanisë në vitin 2013, por ajo ishte […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kosova i jep leksione Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

Publikuar

-

Kosova ka fituar 2-0 ndaj Malit të Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Amir Rrahmani zhbllokoi takimin në minutën e 10′ duke dërguar topin me kokë në rrjetë pas goditjes së këndit. Amir Rrahmani ⚽️ #KOSMNE #Rrahmani #Kosovo pic.twitter.com/uEb3SwzoRp — 6 TIMES (@kloppoynwa) October 14, 2019 Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllen 45 minutat e para/ Sa shumë gola në ndeshjet e sotme eliminatore

Publikuar

-

Kanë përfunduar pjesët e para në takimet e sotme eliminatore. Shqipëria po fiton pastër në Moldavi 0-3, Kosova po fiton pa probleme 2-0 në Prishtinë ndaj Malit të Zi. Po në grupin e Kosovës, Anglia po fiton 0-4 në Sofje ndaj Bullgarisë. Ndërsa në dy ndeshjet e tjera të grupit tonë, barazim pa gola në […]

LEXO TE PLOTE