Connect with Us

U largua si dështak nga Barcelona/ Brazilianit i ndodh gjëma tek ekipi i ri

La Liga

U largua si dështak nga Barcelona/ Brazilianit i ndodh gjëma tek ekipi i ri

Publikuar

-

Në verën e vitit 2018, Malcom ishte një nga lojtarët më të kërkuar në merkato. Braziliani u largua nga Bordeaux, “tradhtoi” Romën në fund dhe u transferua përfundimisht te Barcelona.

Pas një viti zhgënjyes në Spanjë, Malcom u largua këtë verë nga katalanasit dhe u transferua për 40 milionë euro në Rusi te Zenit. Edhe pse u transferua me idenë që do të bënte diferencën në ekip, 22-vjeçari ka luajtur vetëm 18 minuta tek ekipi i ri.

Sipas asaj që raporton “Marca”, braziliani ka probleme të mëdha fizike dhe i duhet t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirugjikale, që do ta mbajë jashtë fushave të lojës të paktën deri në janarin e vitit të ardhshëm.

U largua nga Barcelona me shpresën se do të “rilindte” në Rusi, por i ndodhi e keqja më e mundshme. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

“Dashuri dhe urrejtje”/ Neymar padit sërish Barcelonën, ja cila është arsyeja

Publikuar

-

Nuk ka paqe ndërmjet Neymarit dhe Barcelonës. Braziliani ka vendosur të hedhë sërish në gjyq ish-ekipin e tij pavarësisht se dëshiron të rikthehet në Katalunja. Çështja gjyqësore hapet për herë të 3-të nga ylli i PSG-së që pretendon 6 milionë euro që nuk i janë paguar. Braziliani deklaron se klubi katalanas nuk i ka dhënë […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Publikuar

-

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer. Ditën e sotme, në stërvitje është rikthyer Jordi Alba. Mbrojtësi duket se ka lënë pas dëmtimin dhe do të jetë gati për të zbritur në fushë mbrëmjen e së […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Europa në ankth nga coronavirusi/ Edhe Real Madrid-Barcelona do të jetë pa tifozë?

Publikuar

-

Europa vijon të jetë në panik nga virusi vdekjeprurës që ka “pushtuar” Kontinentin e Vjetër. Pas derbit të Italisë mes Juventus dhe Inter, një tjetër ndeshje rrezikon të luhet pa tifozë. Klasikja e futbollit spanjoll mes Real Madrid dhe Barcelonës po analizohet për t’u zhvilluar me dyer të mbyllura, pas rasteve të reja me infektim […]

LEXO TE PLOTE