Connect with Us

Ylli i Juventusit e thotë publikisht/ Nuk jam i lumtur këtu

Seria A

Ylli i Juventusit e thotë publikisht/ Nuk jam i lumtur këtu

Publikuar

-

Pas barazimit të mbrëmshëm 2-2 mes Gjermanisë dhe Argjentinës, Emre Can ka folur “pa doreza” për situatën e tij aspak të mirë te Juventusi si dhe ka falënderuar trajnerin e kombëtares Joachim Low për ftesën.

Kujtojmë se Can bashkë me Mandzukic, u lanë jashtë listës së Juventusit për Champions League nga trajneri Sarri.

“Nuk jam i lumtur te Juventusi. Sezonin e kaluar kam luajtur më shumë në ndeshjet e rëndësishme dhe mendoj se kam treguar një perfomancë të mirë, ndrësa këtë sezon nuk jam duke luajtur shumë për momentin. Nuk po më jepet mundësia të tregoj vlerat e mia, shpresoj që kjo gjë të ndodhë pas ndeshjeve me kombëtaren” tha mesfushori 25-vjeçar.

“Natyrisht që unë i jam shumë mirënjohës Joachim Low, edhe pse nuk kisha luajtur shumë dhe ai sërish më ftoi” përfundoi Can. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

VIDEO/ Immobile bëhet gazi i botës, shikoni çfarë i ndodh duke gjuajtur penalltinë

Publikuar

-

Nga

Ciro Immobile, me 23 gola deri më tani, është golashënuesi më i mirë në 5 kampionatet kryesore europiane. Bomberi italian po kalon një moment fantastik, por sot në takimin e Kupës së Italisë përballë Napolit, ka bërë një gafë qesharake. Lazio e pa veten në disavantazh pas vetëm 2 minutash lojë, pasi Insigne shënoi për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Tronditet Lacio e Strakoshës, Napoli i bën gjëmën! Hysaj protagonist me penallti dhe karton të kuq

Publikuar

-

Nga

Napoli arrin të kualifikohet në fazën gjysmëfinale të Kupës së Italisë duke eliminuar favoritët e Lacios me rezultatin 1-0. 1579640229_844 Trajneri i “të kaltërve” Xhenaro Gatuzo siguron rezultatin e parë të rëndësishëm me ekipin napolitan duke arritur të shkurorëzojë fituesit e Kupës së Italisë nga ky kompeticion. Një gol spektakolar i Lorenco Insinjes në minutën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Karton të kuq pas vetëm 19 minutash, Hysaj e katranos ndaj Lacios

Publikuar

-

Nga

Eshte duke u luajtur ne keto momente sfida mes Napolit dhe Lacios e vlefshne per Kupen e Italise. Nje mbremje jo fort e kendshme per shkodrani Elsi Hysaj Kapiteni i Shqipërisë u penalizua me 2 kartona të verdhë dhe u detyrua të linte ndeshjen në minutën e 19′. Napoli e mbylli pjesen e pare ne […]

LEXO TE PLOTE