Connect with Us

Benzema po plaket/ Reali piketon talentin që po çmend Europën këtë sezon

La Liga

Benzema po plaket/ Reali piketon talentin që po çmend Europën këtë sezon

Publikuar

-

Reali Madridit po planifikon norvegjezin Erling Braut Haaland si zëvënduesin ideal të Karim Benzema në verën e ardhshme. 19-vjeçari po shkëlqen këtë sezon te austriakët e Red Bull Salzburg.

Sulmuesi 1.94 metra i gjatë ka statistika të çmendura, me 18 gola në vetëm 11 ndeshje, ku është për t’u përmendur ‘hat-trick’-u ndaj Genk në Champions, në një ndeshje ku luajti vetëm për 70 minuta. Sipas gazetës spanjolle ‘AS’, galaktikët po e mendojnë seriozisht blerjen e të riut.

Por madrilenët nuk janë vetëm në garë për shërbimet e norvegjesit, pasi edhe Manchester United ka treguar interes për sulmuesin. Haaland menaxhohet nga Mino Raiola, i cili ka në menaxhim dhe shumë yje të tjerë si Pogba, De Ligt e Ibrahimovic.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: