Connect with Us

Icardi apo Navas?/ Ja kush paguhet më shumë te PSG-ja

Sport

Icardi apo Navas?/ Ja kush paguhet më shumë te PSG-ja

Publikuar

-

“L’Equipe” ka zbuluar sot pagën e Keylor Navas dhe Mauro Icardi. Të dy lojtarët nënshkruan me PSG në ditën e fundit të merkatos së verës. Deri tani nuk diheshin shifrat e sakta, të asaj që fitojnë ata në kryeqytetin francez. Tashmë zbulohet se Keylor Navas ndodhet në mesin e pesë lojtarëve më të paguar te skuadra pariziene. Fituesi i trefishtë i Champions-it me Real Madridin fiton rreth 1 milion euro bruto në muaj, shifër që përkthehet në 600.000 euro neto.

Portieri nga Kosta Rika paguhet rreth 7 milionë euro në vit, 2 milionë euro më shumë se në “Bernabeu”. Nga ana e tij, Mauro Icardi merr një pagë mujore prej rreth 500.000 euro neto. Sulmuesi, për kartonin e të cilit Interi ka lejuar mundësi blerjeje nga kampionët e Ligue 1 për 70 milionë euro, fiton rreth 5.8 milionë euro në vit. Ai nuk është ndër “violinat” e para të PSG, sa iu takon pagave, por e sheh veten në një pozicion të privilegjuar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: