Connect with Us

Janë të shumtë në numër, organizatorët turq marrin vendimin e papritur për tifozët shqiptarë

Kombëtare

Janë të shumtë në numër, organizatorët turq marrin vendimin e papritur për tifozët shqiptarë

Publikuar

-

Pak minuta para fillimit të ndeshjes Turqi-Shqipëri organizatorët e ndeshjes kanë vendosur të largojnë bokset pranë tifozave kuqezi.

Fonia e ishte vendosur poshtë tifozërisë së tifozave shqiptar dhe për një gjë të tillë është kërkuar largimi i tyre pasi do të pengonte koret shqiptare, por edhe banderolat e tifozëve, shkruan “Newsport.al”.

Organizatorët janë përgjigjur pozitivisht dhe kanë vendosur që të zhvendosin bokset duke i lënë hapësirë tifozëve në mënyrë që të dëgjohen dhe të shfaqin flamujt e tyre, por edhe duke shmangur një incident të mundshëm gjatë ndeshjes.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: