Connect with Us

Lojtarët shqiptarë dalin në fushë, tifozët turq bëjnë reagimin e turpshëm

Kombëtare

Lojtarët shqiptarë dalin në fushë, tifozët turq bëjnë reagimin e turpshëm

Publikuar

-

Futbollistët e kombëtares shqiptare sapo kanë hyrë në fushën e blertë në stadiumin e Stambollit “Sukru Saracoglu”, ku më pas do të fillojnë dhe nxehmjen e zakonshme para sfidës në orën 20:45, ndaj Turiqisë.

Ajo që është vënë re në stadium është se në momentin kur futbollistët kuq e zi kanë dal në fushën e blertë jan fërshëllyer nga tifozët turk të cilët kanë hyrë në stadium.

Megjithatë në stadium ndodhen dhe tifozë të Shqipërisë, të cilët i kanë mbështetur me duartrokitjet e tyre futbollistët tanë, shkruan “Newsport.al”.

Me ekipin në fushë gjithashtu ka zbritur dhe mbrojtësi Elseid Hysaj i cili nuk do të luaj në sfidën e sotme për shkak të dëmtimit që pësoi me Napolin në ndeshjen ndaj Torinos.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: