Connect with Us

Plas sherri te Kosova/ Video: Dy futbollistët zihen me njëri-tjetrin

Sport

Plas sherri te Kosova/ Video: Dy futbollistët zihen me njëri-tjetrin

Publikuar

-

Pas miqësores së djeshme ndaj Gjibraltarit, Kosova ka nisur sot përgatitjet për ndeshjen eliminatore të së hënës kundër Malit të Zi.

Gjatë stërvitjes së sotme ka ndodhur një incident i pakëndshëm, ky dy nga yjet e “Dardanëve” Edon Zhegrova dhe Benjamin Kololli janë kapur keq me duar mes tyre, sipas asaj që raporton Insporti.

Situata mund të kishte dalë jashtë kontrollit, por ndërhyrja e zëvendës trajnerit, Muharrem Sahiti, dhe pjesës tjetër të lojtarëve, bën që të rikthehej qetësia.

Nuk është hera e parë që Zhegrova përfshihet në ngjarje të tilla. Pakënaqësitë e shokëve ndaj tij tashmë janë bërë edhe publike. I fundit ishte Bernard Berisha pas ndeshjes së djeshme, ku tha se Zhegrova duhet të mendojë më shuëm për skuadrën dhe më pak për veten. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: