Connect with Us

Rrëfimi i veçantë i mbrojtësit të njohur/ Kur isha 13-vjeç rrezikova infarktin për shkak të alkoolit

Premier Liga

Rrëfimi i veçantë i mbrojtësit të njohur/ Kur isha 13-vjeç rrezikova infarktin për shkak të alkoolit

Publikuar

-

Timm Klose është prej 3 vitesh pjesë e Norwich. Mbrojtësi zviceran, i cili numëron 17 ndeshje të zhvilluara me kombëtaren e tij, ka rrëfyer diçka nga e kaluara për sajtin zyrtar të klubit anglez.

Shoqëria e keqe i mësoi shumë shpejt veset dhe ai kalonte shumë kohë mes duhanit dhe alkoolit. Në një moment vuajti shumë dhe u tremb. Jeta e tij po vihej në rrezik dhe për fat njohu një vajzë, e cila u kthye në shoqen e jetës.

Pavarësisht abuzimeve të mëdha, mbrojtësi 1.95 m i gjatë u rifut në shinat e duhura dhe sot ndihet krenar që ia ka dalë të realizojë ëndrrën e tij të madhe.

“Në moshën 13-vjeçare e kisha të paqartë se çfarë do të bëja me jetën time. Vija nga një familja e shëndetshme, por u përballa me disa probleme. Shumë miq më të mëdhenj se unë pinin alkool dhe duhan. Pavarësisht se ishte një ide e keqe, vendosa të ndjek shembullin e tyre.

Ëndërroja të bëhesha një futbollist profesionist. Isha pjesë e moshave të Baselit, por kaloja kohën më të madhe mes alkoolit dhe cigareve. Jetoja në një realitet paralel dhe, realisht, nuk e kuptoja se çfarë po më ndodhte.

Një natë, pothuajse përjetova një infarkt. Isha i shtrirë në stolin e një parku afër një liqeni. Nuk e mbaj mend se ku ndodhesha saktësisht. U zgjova të nesërmen i vetëm dhe përjetova një tronditje të madhe. Më vonë, në moshën 16-vjeçare, u njoha me gruan time dhe u transferuam në Nurnberg. Aty gjeta mbështetje te një psikolog. Më ndodh edhe sot që ta takoj atë”, përfundon Timm Klose. /abcnews.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: