Connect with Us

Ylli i Realit hedh poshtë thashethemet/ Nuk jam i sëmurë

La Liga

Ylli i Realit hedh poshtë thashethemet/ Nuk jam i sëmurë

Publikuar

-

Thibaut Courtois ka qenë në qendër të kritikave kohët e fundit, pasi forma e tij ka qenë shumë e dobët. Në barazimin zhgënjyes të Realit 2-2 ndaj Club Brugge në “Bernabeu”, Zidane e largoi portierin belg pas 45 minutave të para, pasi pësoi dy gola qesharakë.

Në ndeshjen e fundit në La Liga, Courtois nuk u grumbullua fare. Shumë media spanjolle theksuan se arsyeja e vërtetë e formës së dobët të portierit 27-vjeçar ishte fakti që ai vuante nga ankthi dhe disa simptoma tjera.

Por, ky lajm është hedhur poshtë nga vetë gardiani belg, duke e cilësuar atë si thashethem.

“Së pari, mendoj se është mungesë respekt për njerëzit që vuajnë vërtetë nga ankthi. Unë jam shumë i lumtur dhe nuk kam probleme ankthi. Kërkoj nga mediat të mos publikojnë gënjeshtra, thashetheme dhe marrëzira të tilla, sepse në fund të ditës, ka njerëz që vërtetë vuajnë nga ato probleme”.

“Unë po stërvitem fort dhe do bëj gjithçka për të fituar duartrokitjet e tifozëve në “Bernabeu”, tha Courtois. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Një gafë skandaloze në Spanjë, Armando Sadiku i gëzohet çudirave me VAR-in

Publikuar

-

Nga

Malaga ka fituar me rezultatin 0-1 në transfertën ndaj Kadiz, e mbyllur mes shumë polemikash. Armando Sadiku ka luajtur për 90 minuta në këtë përballje, por nuk ka mundur të realizojë. Madje penalltitë që në rastet e fundit i kemi parë të realizuara nga ky sulmues, këtë herë i ka kaluar Adrian. Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Publikuar

-

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga tifozeria kuqezi, spanjolli nisi aventurën e tij në janar te Sevilla, që do ta blejë me detyrim vetëm nëse arrihet zona Champions League në renditje. Sot ndaj Espanyol, ish-futbollisti […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Tronditet Barcelona/ Pas Suarez dhe Dembele, humb një tjetër titullar për Championsin dhe El Clasicon

Publikuar

-

Përveç dëmtimeve në sulm, ku mungojnë për një kohë të gjatë Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, Barcelona ka marrë një tjetër lajm të keq pas dëmtimit të Jordi Alba në ndeshjen e djeshme ndaj Getafes. Spanjolli la fushën e lojës pas 20 minutave lojë për shkak të një dëmtimi muskulor. “As” shkruan se mbrojtësi i […]

LEXO TE PLOTE