Connect with Us

Barcelona përgatit kontratën e përjetshme për Messin/ Zbulohet çfarë përfshin ajo

La Liga

Barcelona përgatit kontratën e përjetshme për Messin/ Zbulohet çfarë përfshin ajo

Publikuar

-

Në qershor të vitit 2021 skadon kontrata aktuale e Messit me Barcelonën, por sipas marrëveshjes së fundit të nënshkruar më parë mes palëve, nga fundi i këtij sezoni argjentinasi mund të largohet nga Barcelona kur të dojë.

Drejtuesit e Barcelonës kanë filluar nga puna për t’i paraqitur Messit dhe agjentit të tij, që është i ati, një kontratë të re në tavolinë. Sipas “Cadena Ser”, Barcelona po përgatit një kontratë të përjetshme për “Pleshtin”, që e tejakalon futbollin. Ideja e kësaj kontrate është që marrëveshja e re të zgjasë deri në vitin 2022 dhe më pas të rinovohet automatikisht deri në “perjetësi”.

Pra, drejtuesit e Barcelonës duan ta mbajnë Messin në ekip edhe pasi ai të tërhiqet nga futbolli i luajtur, duke i ofruar atij mundësinë për filluar aty karrierën e re si trajner, apo në poste të tjera drejtuese. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E dua menjëherë atë lojtar/ Diego Simeone iu vë kusht drejtuesve të Atletico Madridit

Publikuar

-

Simeone

Diego Simeone nuk mund të presë gjatë dhe kërkon një goleador race. Trajneri i Atletico Madrid u ka kërkuar drejtuesve një sforco ekonomike për seksionin e dimrit. Dëshira e madhe quhet Edinson Cavani. AS raporton se “El Cholo” është i dashuruar me sulmuesin uruguaian, të cilit i përfundon kontrata me PSG-në në fund të këtij […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Publikuar

-

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar, ka dhënë një prononcim për Mirror. 44-vjeçari risjell një bisedë të bërë disa vite më parë me trajnerin e “The Reds”. Në drejtim të Klopp kishin ardhur dy oferta […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Publikuar

-

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen Uells-Kroaci, kur në një moment gjatë ndeshjes, Gareth Bale trullosi yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic, me një lëvizje shumë të bukur duke marrë duartrokitjet e tifozëve. Përsa i përket […]

LEXO TE PLOTE