Connect with Us

E bujshme/ Stadiumi i ekipit të njohur do të mbajë emrin e Cristiano Ronaldos

Sport

E bujshme/ Stadiumi i ekipit të njohur do të mbajë emrin e Cristiano Ronaldos

Publikuar

-

Sporting Lisbona, klub nga i cili doli CR7, e vlerëson aq shumë talentin e dalë nga akademia e tyre dhe që ka bërë histori në botën e futbollit, saqë janë të gatshëm që stadiumit të tyre t’i vënë emrin e tij, Cristiano Ronaldo.

“Të jesh i njohur si klubi që nxori Cristiano Ronaldon na bën të ndjehemi krenarë. Për ne ai përfaqëson një nga simbolet absolute në historinë e klubit. T’i vësh emrin e tij stadiumit është një hipotezë që ne nuk e përjashtojmë”, tha Frederico Varandas, ish-drejtori i stafit mjekësor të Sporting Lisbon.

Tifozët e Sporting dhe jo vetëm, janë të entuziasmuar nga ideja e fundit dhe janë shumë dakord që stadiumi i klubit të tyre të mbajë emrin e atij që idhulli i portugezëve dhe jo vetëm. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: