Connect with Us

E kryer/ Nënkampioni i botës do të largohet nga Juventusi, i befason të gjithë me ekipin e ri

Premier Liga

E kryer/ Nënkampioni i botës do të largohet nga Juventusi, i befason të gjithë me ekipin e ri

Publikuar

-

Tashmë nuk ka më dyshime, Mario Mandzukic do të largohet në merkaton e janarit nga Juventusi. Për kroatin u përfol disa ditë më parë për një transferim në Katar, por mesa duket ai dëshiron akoma të luajë në nivele të larta.

Sipas ESPN, Man. United ka arritur akordin personal me nënkampionin e botës, ndërsa tani mbetet të arrihet marrëveshja mes dy klubeve. Juventusi e ka nxjerrë jashtë planeve kroatin, kështu që nuk do të ketë pengesa për largimin e tij.

Mandzukic shihet ai njeriu i duhur për të mbushur boshllëkun e lënë në sulm nga largimi i dyshes Lukaku-Sanchez. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Publikuar

-

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar, ka dhënë një prononcim për Mirror. 44-vjeçari risjell një bisedë të bërë disa vite më parë me trajnerin e “The Reds”. Në drejtim të Klopp kishin ardhur dy oferta […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Çmenduri/ Ylli i Anglisë largohet nga kombëtarja dhe shkon në kazino

Publikuar

-

Anglia pësoi një humbje të hidhur ndaj Çekisë së fundmi me shifrat 2-1. Si të mos mjaftonte kjo, në Kombëtaren e “Tre Luanëve” ka shpërthyer një skandal i vërtetë dhe në qendër të tij është James Maddison. Ylli i Leicester la grumbullimin për arsyen se ishte sëmurë, po mbrëmjen e shkuar është fotografuar në një […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Conte nuk mjaftohet me Lukakun & Sanchez/ Iu kërkon drejtuesve të Interit yllin tjetër të “Djajve të Kuq”

Publikuar

-

Inter duket se është drejt një tjetër tranferimi nga “djajtë e kuq” të Mancesterit. Pas Lukaku-t dhe Sanchez-it këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin Nemanja Matić. Serbi ka qënë nën urdhat e Antonio Contes tek Chelsea para se të trasferohej tek United. Kontrata e tij me Mancesterin përfundon këtë fund sezoni edhe pse ka opsionin […]

LEXO TE PLOTE