Connect with Us

E pabesueshme/ Ky është trajneri i vetëm në botë që nuk e do Messin në ekipin e tij

La Liga

E pabesueshme/ Ky është trajneri i vetëm në botë që nuk e do Messin në ekipin e tij

Publikuar

-

Leo Messi është ëndrra e madhe e shumë klubeve, tifozëve, por edhe trajnerëve për të punuar me të.

Megjithatë, ekziston një trajner që nuk do ta donte Messin në ekipin e tij. Ai është Imanol Alguacil, që drejton Real Sociedad në La Liga dhe mendon se “Pleshti” nuk do të kishte vend në ekipin e tij. Arsyeja? Lojtarëve të mëdhenj ju mungon përulësia dhe nuk do të përshtateshin dot me çdo ekip sipas tij.

“Messi është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe bën gjëra të jashtëzakonshme, por vlerat e përulësisë dhe normalitetit, lojtarët e mëdhenj nuk i kanë. Stërvitja me Messin do të më shkaktonte dhimbje koke, edhe pse do të fitoja më shumë ndeshje. Ai nuk do të përshtatej me vlerat dhe mënyrën si jemi ne te Real Sociedad” u shpreh Alguacil. /CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E dua menjëherë atë lojtar/ Diego Simeone iu vë kusht drejtuesve të Atletico Madridit

Publikuar

-

Simeone

Diego Simeone nuk mund të presë gjatë dhe kërkon një goleador race. Trajneri i Atletico Madrid u ka kërkuar drejtuesve një sforco ekonomike për seksionin e dimrit. Dëshira e madhe quhet Edinson Cavani. AS raporton se “El Cholo” është i dashuruar me sulmuesin uruguaian, të cilit i përfundon kontrata me PSG-në në fund të këtij […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Ja pse Klopp është i jashtëzakonshëm/ Zbulohet arsyeja pse refuzoi ofertat e Man. United dhe Realit

Publikuar

-

Robbie Fowler ka zbuluar një sekret të Jurgen Klopp. Ish-sulmuesi i famshëm i Liverpool-it gjatë viteve 1993-2001 dhe 2006-2007, sot trajner i australianëve të Brisbane Roar, ka dhënë një prononcim për Mirror. 44-vjeçari risjell një bisedë të bërë disa vite më parë me trajnerin e “The Reds”. Në drejtim të Klopp kishin ardhur dy oferta […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Eliminatore Euro 2020/ Ylli i Realit trullos mesfushorin e Barcelonës

Publikuar

-

Rivaliteti mes yjeve të Realit dhe Barcelonës nuk mungon as kur ata luajnë me kombëtaret e tyre. Një gjë e tillë ndodhi edhe mbrëmë në ndeshjen Uells-Kroaci, kur në një moment gjatë ndeshjes, Gareth Bale trullosi yllin e Barcelonës, Ivan Rakitic, me një lëvizje shumë të bukur duke marrë duartrokitjet e tifozëve. Përsa i përket […]

LEXO TE PLOTE