Connect with Us

Eliminatore Euro 2020/ Ja ndeshjet e ditës së sotme

Sport

Eliminatore Euro 2020/ Ja ndeshjet e ditës së sotme

Publikuar

-

Do luhen sot ndeshjet e radhës eliminatore për Euro 2020 në grupet D, F dhe J.

Në Grupin D, Rep. Irlandës që kryeson renditjen do të jetë mysafirë në Gjeorgji, Danimarka dhe Zvicra që mbajnë vendine dytë dhe të tretë do të përballen mes tyre në Copenhagen, në një sfidë vendimtare për një biletë për në Europian.

Në grupin F, kryesuesit e Spanjës që deri tani kanë vetëm fitore do të udhëtojnë në Norvegji. Suedia e vendit të dytë do të jetë mysafire në Maltë, ndërsa Rumania e venit të tretë do të luajë ndaj amatorëve të Ishujve Faroe. Për të tre ekipet udhëtuese pritet fitorja në ndeshjet e sotme, nëse nuk ka surpriza.

Në Grupin J, Italia do të presë në “Olimpico” Greqinë, “Azurrët” mund të sigurojnë qqë sot biletën për në Europian. Ndërsa dy ndeshjet e tjera të këtij grupi janë: Bosnje Hercegovinë-Finlandë dhe Liechtenstein-Armeni. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE