Connect with Us

Juve “çmend” Realin/ Planifikon t’i “vjedhë” objektivin e madh të merkatos

La Liga

Juve “çmend” Realin/ Planifikon t’i “vjedhë” objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

Christian Eriksen është në muajt e fundit të kontratës me Tottenham, e cila skadon në qershor të vitit 2020. Danezi nuk ka pranuar të rinovojë dhe largimi i tij nga Spursat është i sigurt.

Danezi e ka shprehur publikisht dëshirën për të luajtur te Reali, por madrilenët nuk e transferuan verën që shkoi me idenë për ta marrë falas verën e ardhshme. Shifra që Tottenhami kërkonte për 27-vjeçarin ishte jo më pak se 100 milionë euro, gjë që stepi “Los Blancos” dhe klubet e tjera të mëdha.

Por, danezi mund të largohet nga Tottenhami që në merkaton e janarit, londinezët nuk duan të dalin pa gjë, pasi në verë mund ta humbasin me parametra zero, ndaj janë të interesuar për shitjen e tij gjatë merkatos së dimrit.

Sipas “Calciomercato.com”, Juventusi po mendon të nxjerrë blof Realin dhe të transferojë danezin në Torino në janar 2020. Drejtori sportiv i bardhezinjve ka nisur kontaktet që tani me drejtuesit e Spursave, duke treguar kështu që janë futur në garë seriozisht për mesfushorin danez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Realit i soset durimi, planifikon të heq qafe blerjen e bujshme të verës

Publikuar

-

Real Madridi e ka kaluar plotësisht periudhën e vështirë të fillimsezonit dhe po bind me lojë e me gola. I vetmi zhgënjim te “Los Blancos” mund të quhet Luka Jovic, sulmuesi serb i blerë për 60 milionë euro në verë dhe që në Madrid shihet si dështim total. Në 291 minuta të luajtura ka shënuar […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Refuzon rinovimin me Bayernin, ylli i madh pret telefonatën e Barcelonës

Publikuar

-

Thiago Alcantara dëshiron të rikthehet në Spanjë. Mesfushori i Bayernit të Mynihut u largua në vitin 2013 nga radhët e Barcelonës për t’u transferuar tek klubi gjerman. Paraqitjet e tij kanë qenë pozitive, duke fituar plot 6 herë titullin kampion në Bundesligë. Me sa duket, Alcantara tashmë kërkon t’i japë lamtumirën Bayernit dhe kërkon të […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Pas eliminimit nga Champions, Barça i bën gjëmën e radhës Interit

Publikuar

-

Lautoro Martinez është duke zhvilluar një sezon spektakolar me fanellën e Interit. Sulmuesi argjentinas arriti të bënte një paraqitje pozitive në aspektin personal kundër Barcelonës edhe pse ekipi i tij u eliminua nga Cahmpion Laegue. Drejtuesit katalanas të cilët nuk e kanë fshehur asnjëherë adhurimin për 22-vjeçarin. Sipas mediave spanjolle Barcelona është e gatshme të […]

LEXO TE PLOTE