Connect with Us

Kaos në ndeshjen Brescia-Vojvodina, tifozët serbë futen në fushë se u shfaq flamuri shqiptar

Kombëtare

Kaos në ndeshjen Brescia-Vojvodina, tifozët serbë futen në fushë se u shfaq flamuri shqiptar

Publikuar

-

Miqësorja e klubit italian Brescia kundër serbëve të Vojvodinës, është shndërruar në një çështje mes shqiptarëve dhe serbëve, duke sjellë pezullimin e ndeshjes.

Gjithçka kishte nisur mirë në testin miqësor që skuadra e drejtuar në fushë nga Mario Balotelli po zhvillonte kundër serbëve, ku të dy skuadrat kishin dalë në fushë me një fanellë ku shkruhej “Forca Sinisa”, për t’i dhënë mbështetje trajnerit serb të Bologna-s, Mihajlovic, i cili po lufton me leuçeminë.

Por, siç raporton “Gazzetta Dello Sport”, pas një tensioni fillestar në pjesën e parë, ku gjyqtari përjashtoi trajnerin e miqve dhe ky i fundit kërcënoi me tërheqjen e skuadrës, shfaqja e një flamuri shqiptar në cepin tjetër të fushës dhe koret e vazhdueshme pro Kosovës, kanë bërë që miqtë nga Serbia të mos përmbahen.

Duke e konsideruar një provokim, tifozët e Vojvodinës kanë hyrë në fushë dhe i janë drejtuar pjesës së tifozëve vendas, por fatmirësisht përleshja është shmangur. Megjithatë, ndeshja është ndërprerë pasi lojtarët e Brescia-s nuk kanë dashur më të zbresin në fushën e lojës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

VIDEO/ Sadiku dhe Bare dhurojnë spektakël te Malaga, bomberi “arkitekt” i triumfit të sotëm

Publikuar

-

Nga

Ndeshja e sotme e Malagas së Armando Sadikut dhe Keidi Bares ka qenë shumë e veçantë. Për herë të parë pas shumë vitesh, klubi nuk është më nën drejtimin e sheikut Al Thani, pasi një gjykatë administrative i ka hequr atij drejtimin për shkak të mospërmbushjes së detyrimeve financiare ndaj klubit që tani ka kaluar […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Realizoi supergol, shikoni çfarë shkruajnë mediat skoceze për Kamberin

Publikuar

-

Nga

Florian Kamberi mori lëvdatat e mediave skoceze për paraqitjen e sotme kundër Sent Xhonstounit në kampionatin skocez. Sulmuesi shqiptari u shpall “Lojtari i ndeshjes” së sotme ku realizoi një gol me gjysmëroveshatë 4 minuta pasi u hodh në fushë dhe asistoi golin e barazimit të skuadrës së tij Glasgou Rejnxhërs.   Për paraqitjen e sotme […]

LEXO TE PLOTE