Connect with Us

Ky është zgjedhur si formacioni më i mirë i 10 viteve të fundit (foto)/ A jeni dakord?

Sport

Ky është zgjedhur si formacioni më i mirë i 10 viteve të fundit (foto)/ A jeni dakord?

Publikuar

-

Një nga portalet më të mëdha të sportit në botë “90min.com” ka guxuar dhe ka zgjedhur formacionin më të mirë të 10 viteve të fundit.

Siç mund ta shihni edhe në foto këtë formacion e dominojnë lojtarët e Barcelonës dhe të Realit, ku bëjnë pjesë edhe ish-lojtarë të tyre në dekadën e fundit si Cristiano Ronaldo te Reali, por që tani luan për Juven, Dani Alves, që dikur ishte pjesë e Barcelonës, më pas te PSG-ja dhe këtë sezon te Sao Paolo dhe Andres Iniesta, që tani luan në Japoni.

Në portë është zgjedhur Manuel Neuer, qendra e mbrojtjes i është besuar Ramos dhe Chiellinit, anësorë janë përzgjedhur dy brazilianët, Marcelo në krahun e majtë dhe Dani Alves në krahun e djathtë.

Treshja e mesfushës përbëhet nga Modric, Iniesta dhe Busquets. Treshja e sulmit nga Ronaldo, Messi dhe Suarez.

Debatet në rrjetet sociale kanë qenë të mëdha për këtë formacion, shumë tifozë nuk janë aspak dakord që ky është formacioni më mirë, të tjerë po. Po ju, si mendoni? /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

E bujshme/ Ekipi që po mahnit Anglinë këtë sezon do shërbimet e Vedat Muriqit

Publikuar

-

Nga

Vedat Muriqi po prodhon lajme brenda dhe jashtë fushe.b Sipas medias turke ‘’Haber Global’’, klubi i njohur i Leiçesterit e ka ndjekur paraqitjen mbresëlënëse të 25-vjeçarit në takimin e fundit midis Fenerbahçes dhe Gençlerbirligi, e fituar nga verdhezinjtë me rezultatin 5-2, ndërsa kryefjalë ishte dopieta e bomberit të Kosovës. Në këtë takim kanë qenë të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Tirana pa trajner në derbi, por “Fanaticsat” nisin me provokimet: A e njifni babën ju?

Publikuar

-

Nga

Tirana gjendet pa një trajner momentalisht, pasi Julian Ahmataj nuk e ka drejtuar ekipin në stërvitjen e sotme, dhe me shumë mundësi ai tashmë shihet i larguar përfundimisht nga posti i trajnerit. Me klubin bardheblu që futet në javën derbi pa një teknik të konfirmuar, nga ana tjetër janë tifozët që nuk harrojnë të ndezin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Zyrtare/ Julian Ahmataj largohet nga stoli i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Julian Ahmataj nuk është më trajner i Tiranës, teksa humbja ndaj Kukësit ka rezultuar fatale, shkruan “Panorama Sport”. Në seancën e sotme, e cila është e para për bardheblutë në prag të derbit me Partizanin, ekipi u drejtua nga zv.trajneri Emanuel Egbo dhe përgatitësi atletik, Kosta Jani. Përveç Ahmatajt është larguar edhe ndihmësi i tij, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Publikuar

-

Nga

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që militon në Serinë B. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane, teksa raportohet se tekniku takoi sot familjen e presidentit Spinelli, teksa palët kanë arritur akordin zyrtar. Tramexani do të zbres […]

LEXO TE PLOTE