Connect with Us

Legjenda e Juves hap restorant në Milano/ Nuk jam ngopur me ushqim gjatë gjithë jetës, ndërsa tani…

Seria A

Legjenda e Juves hap restorant në Milano/ Nuk jam ngopur me ushqim gjatë gjithë jetës, ndërsa tani…

Publikuar

-

“Unë kam qenë gjithmonë numri 10 në fushë. Me këtë numër jam identifikuar në ekipin kombëtar dhe te Juventusi, skuadrën time për 16 vite. Është një numër, me të cilin jam i lidhur, është pjesë e jetës sime. Ishte e thjeshtë ta zgjidhja atë (n10restaurant) si emër për restorantin tim”. Kështu shprehet Alessandro Del Piero, i cili hapi restorantin e tij të dytë në Milano, pas përvojës së parë pozitive në Los Angeles: “Në prapaskenë, si në një ekip futbolli, puna e skuadrës vlen më shumë se individi. Duhet kohë, përkushtim dhe vëmendje në detaje për të hapur një aktivitet të tillë biznesi. Gjithçkaje që bëj i kushtoj vëmendje, përndryshe nuk e filloj. Çdo javë do të jem në Itali. Pse zgjodha hotelierinë? Për shumicën e jetës sime nuk kam qenë në gjendje ta shijoj pa kufizime ushqimin.

View this post on Instagram

#n10 #n10restaurant #christmas #Natale #adp10

A post shared by Alessandro Del Piero (@alessandrodelpiero) on

Vëmendja ndaj trupit tim ka marrë gjithmonë përparësi. Por, unë jam italian dhe e di sesi hahet mirë, aq më tepër në një vend me cilësi. Si lindi ideja për hapjen e një restoranti? Sa herë që dilja për darkë, kurrë nuk mbetesha i kënaqur, kështu që thashë me vete: Unë do ta bëj atë! Në realitet është një dëshirë që e kam pasur gjithmonë. Çarë gatuaj për miqtë e mi? Spageti, kryesisht. Preferenca ime? Vazhdoj të jem klasik në ushqimin që zgjedh: pica dhe patate të skuqura. Çfarë mësova nga Juventusi? Unë kam qenë atje për 16 vite të jetës sime. Sigurisht, atje më është injektuar vendosmëria”.

*Marrë nga Telesport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Atalanta e Gjimshitit bëri mrekullinë në Champions/ Tifozët i vënë “flakën” qytetit (video)

Publikuar

-

Mijëra tifozë të Atalantës kanë festuar deri në orët e para të mëngjesit të së enjtes. Kalimi në fazën e 1/16-ave të UEFA Champions League është historik për Bergamaskët, që kalojnë për herë të parë në këtë fazë të kompeticionit më të rëndësishëm për klube në Europë. Atalanta i kishte humbur tre ndeshjet e para […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Interi u eliminua nga Championsi/ Buffon befason me deklaratën për rivalin historik

Publikuar

-

Pavarësisht rivalitetit në Serie A, kur bëhet fjalë për Kupat e Europës, të gjithë italianët lënë pas mëritë dhe mbështesin ekipet e vendit të tyre. Rast i tillë është edhe ai i Gianluigi Buffon, i cili ka shprehur keqardhjen e tij për eliminimin e Interit nga Championsi. “Më vjen shumë keq për eliminimin e Interit, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Të gjithë prisnin largimin e tij/ Problematiku i Milanit: Nuk iki

Publikuar

-

Është folur shumë gjatë muajve të fundit për të ardhmen e Franck Kessie. Mediat italiane e shikojnë larg Milanit mesfushorin nga Bregu i Fildishtë, por vetë futbollisti në një intervistë për SportMediaset ka përgënjeshtruar gjithçka flitet lidhur me një largim të tijin nga kuqezinjtë. “Nëse do të kisha dëshirë të largohesha do ta kisha bërë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ronaldo ka një dëshirë, ja cilin ekip do në finalen e Championsit

Publikuar

-

Sulmuesi i Juventusit, Cristiano Ronaldo, është shprehur do t’i pëlqente të luante kundër ish-klubit, Real Madridit, në finalen e Ligës së Kampionëve. Të dy klubet janë të kualifikuar dhe mund të përballen në 1/16 por ylli portugez ka ambicie këtë zezon dhe pretendon se do të mbërrijë deri në finalen e Championsit. “Real Madridi është […]

LEXO TE PLOTE