Connect with Us

Në Angli zbulojnë idenë e frikshme të Guardiolës/ Kushton 200 milionë euro

Premier Liga

Në Angli zbulojnë idenë e frikshme të Guardiolës/ Kushton 200 milionë euro

Publikuar

-

Të gjitha klubet e mëdha janë vënë në ndjekje të Kylian Mbappe. 20-vjeçari francez konsiderohet si e ardhmja e futbollit dhe duket se aventurës së tij te kampionët e Francës, PSG-ja, i ka ardhur fundi.

Real Madridi dhe Barcelona çmenden pas kampionit të ri të botës, por listës së pretendentëve i është shtuar edhe Man. City.

Sipas “DailyMail”, Pep Guardiola iu ka kërkuar sheikëve të Cityt të transferojnë me çdo kusht sulmuesin e PSG-së. Madje, spanjolli është gati të sakrifikojë disa prej yjeve të tij që ka në ekip si Leroy Sane apo Gabriel jesus, për të arritur te djaloshi francezi.

Kujtojmë se vlera e Mbappe në merkato është plot 200 milionë euro. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Premier Liga

Liverpooli bën goditjen e parë për merkaton e janarit/ Shkëlqeu në grupet e Championsit

Publikuar

-

Ndeshja ndaj Salzburg në Champions League nuk i ka shërbyer Liverpoolit vetëm për të siguruar kualifikimin në fazën tjetër si kokë grupi, por edhe për të vëzhguar nga afër dhe për të nisur kontaktet me klubin austriak për mesfushorin japonez, Takumi Minamino. Sipas mediave angleze, The Reds kanë mposhtur konkurencën e Manchester United pasi kanë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ylli i Chelseas flet troç/ E dashuroj Barcelonën, shpresoj të…

Publikuar

-

Chelsea mposhti 2-1 Lille të martën në mbrëmje dhe u kualifikua mes 16 skuadrave më të mirë në Champions League. Pedro la Barcelonën 5 vite më parë për të vijuar karrierën në “Stamford Bridge”. Kontrata me ekipin londinez përfundon në fund të këtij sezoni. 32-vjeçari ofensiv është shumë i lidhur me klubin katalanas dhe ëndërron […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

U mund sërish nga Bayerni/ Mourinho befason me dëshirën e tij

Publikuar

-

Tottenham u mposht 3-1 dje në mbrëmje nga Bayern Munchen, të cilët e mbyllën në mënyrë të përkryer grupin B. Para dy muajsh në ndeshjen e parë mes dy ekipeve në Londër, gjermanët turpëruan vendasit me rezultatin tenistik 7-2. Megjithatë trajneri Mourinho kërkon sërish një ndeshje me Bayernin. ‘’Dëshira ime është që ne të vijmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Premier Liga

Champions League: Atalanta e Gjimshitit bën mrekullinë, City poker golash

Publikuar

-

Është e pabesueshme ajo që ka ndodhur në Grupin C në Champions League. Atalanta e nisi mbrëmjen e sotme në vend të fundit të këtij grupi, por në mënyrë të mrekullueshme, ia ka dalë të kualifikohet si e dyta në grup. Dinamo Zagreb, skuadra favorite për të vazhduar rrugëtimin në Champions së bashku me Manchester […]

LEXO TE PLOTE