Connect with Us

Sergio Ramos shkruan historinë/ Lë pas legjendën Iker Casillas

Sport

Sergio Ramos shkruan historinë/ Lë pas legjendën Iker Casillas

Publikuar

-

Sergio Ramos shkruan historinë. 33-vjeçari e ka nisur nga minuta e parë takimin e sotëm eliminator ndaj Norvegjisë duke arritur kështu shifrën e 168 ndeshjeve me fanellën e Spanjës. Vendi i dytë mbahet nga legjenda Iker Casillas me 167 ndeshje.

Prej 14 vitesh në përfaqësuese, Ramos bëhet lojtari me më shumë ndeshe në historinë e Spanjës. Ndërsa objektivi i radhës i tij është të arrijë shifrën e 200 ndeshjeve me “La Rojan.

Lojtarët me më shumë ndeshje me kombëtaren e Spanjës janë si më poshtë:

1- Ramos (168)
2- Casillas (167)
3- Xavi (133)
4- Andres Iniesta (131)
5- Andoni Zubizarreta (126)
6- David Silva (124)
7- Sergio Busquets (115)
8- Xabi Alonso (114)
9- Fernando Torres (110)
10- Cesc Fabregas
(110)

/CNA.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Kjo Shqipëri bind! Kuqezinjtë argëtohen me Moldavinë dhe dhurojnë spektakël

Publikuar

-

Nga

Shqipëria fiton kundër Moldavisë me rezultatin 4-0 dhe nuk i jep asnjë shans kundërshtarëve.  Dominim absolut, që shoqërohet edhe me një rekord: Shqipëria nuk i kishte shënuar kurrë në një ndeshje kualifikuese tre gola në pjesën e parë. Ka ndodhur vetëm një herë, në atë fitoren 4-1 kundër Lituanisë në vitin 2013, por ajo ishte […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kosova i jep leksione Malit të Zi, ja shanset për kualifikim

Publikuar

-

Kosova ka fituar 2-0 ndaj Malit të Zi në “Fadil Vokrri” në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Amir Rrahmani zhbllokoi takimin në minutën e 10′ duke dërguar topin me kokë në rrjetë pas goditjes së këndit. Amir Rrahmani ⚽️ #KOSMNE #Rrahmani #Kosovo pic.twitter.com/uEb3SwzoRp — 6 TIMES (@kloppoynwa) October 14, 2019 Në minutën e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mbyllen 45 minutat e para/ Sa shumë gola në ndeshjet e sotme eliminatore

Publikuar

-

Kanë përfunduar pjesët e para në takimet e sotme eliminatore. Shqipëria po fiton pastër në Moldavi 0-3, Kosova po fiton pa probleme 2-0 në Prishtinë ndaj Malit të Zi. Po në grupin e Kosovës, Anglia po fiton 0-4 në Sofje ndaj Bullgarisë. Ndërsa në dy ndeshjet e tjera të grupit tonë, barazim pa gola në […]

LEXO TE PLOTE