Connect with Us

Shkaktuan trazira në Çeki/ Tifozët anglezë e pësojnë keq

Sport

Shkaktuan trazira në Çeki/ Tifozët anglezë e pësojnë keq

Publikuar

-

Mesa duket, tifozët anglezë nuk kanë për të zënë kurrë mend. Ata janë gjithmonë objekt sherresh kur kombëtarja e tyre luan diku tjetër. Rasti i fundit ka ndodhur dje në Çeki, ku tifozët anglezë janë përplasur me policinë dhe tifozët vendas, duke shkaktuar rrëmujë të madhe.

Siç shihet në videon e shpërndarë nga Sky Sports, anglezët kanë hedhur sende të forta dhe kapsolla, gjë që e detyroi policinë çeke të përdorte gaz lotsjellës për të shpërndarë turmat e tifozëve.

Deri tani janë të arrestuar 31 tifozë, gjysma e të cilëve janë anglezë. Disa tifozë të tjerë kanë përfunduar në spital nga plagët e marra. Kjo nuk është hera e parë që tifozët anglezë shkaktojnë incidente të tilla, ata konsumojnë sasi të mëdha alkooli dhe nuk iu binden urdhërave të policisë, gjë që sjell dhe agravimin e situatës.

Përsa i përket rezultatit të ndeshjes, ajo u fitua 2-1 nga vendasit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: