Connect with Us

Suarez po plaket/ Barcelona piketon 4 alternativa për zëvendësuesin e uruguajanit

La Liga

Suarez po plaket/ Barcelona piketon 4 alternativa për zëvendësuesin e uruguajanit

Publikuar

-

Barcelona ka filluar që tani të mendojë për pasuesin e Luis Suarez. Uruguajani është 32 vjeç, ndaj klubi katalanas është vënë në lëvizje.

Suarez me Barcelonën ka statistika mbresëlënëse, ku në 255 ndeshje në të gjitha kompeticionet ka shënuar 183 gola dhe ka dhënë 96 asiste.

“Mundo Deportivo” zbulon se Barcelona ka një listë prej 4 emrash, ku njëri prej tyre do të jetë pasuesi i Suarez në “Camp Nou”.

Kylian Mbappe-PSG
– Harry Kane-Tottenham
– Marcus Rashford-Man. United
– Lautaro Martinez-Inter

Akoma nuk dihet se cili prej tyre do të transferohet në Spanjë, por ajo që mund të thuhet me siguri është që Barcelona duhet të zbrazë mirë arkën, pasi bëhet fjalë për lojtarë që kushtojnë minimumi 100 milionë euro (Rashford dhe Martinez), për të mos folur pastaj për Kane dhe Mbappe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Tifozët duan largimin e tij, trajneri i Barcelonës shkruan historinë

Publikuar

-

Pas pesë golave që Barcelona shënoi mbrëmë kundër Mallorca, klubi katalanas arrin në shifrën e 200 golave nën drejtimin e Ernesto Valverde. Kjo statistikë përfshin golat në të gjitha kompeticionet dhe ndeshjet zyrtare. Valverde është trajneri i tetë në historinë e Barcelonës, i cili arrin këtë shifër. Vendi i parë mbahet nga legjenda Johan Cruyff. […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E jashtëzakonshme/ 38 vjeç, por shënon 3 gola brenda 20 minutash në La Liga

Publikuar

-

Për disa lojtarë, mosha është thjesht një numër. Ky është rasti edhe i Joaquin Sanchez, legjenda e Real Betis nuk e njeh “plakjen” dhe vazhdon të dhurojë spektakël në fushën e lojës. Në ndeshjen që po luhet në këto momente për javën e 16-të të La Ligës, Betis po fiton 3-2 në fushën e vet […]

LEXO TE PLOTE
" "

BundesLiga

Është vetëm 32 vjec dhe mund të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Publikuar

-

Trajneri i Leipzig, Julian Nagelsmann, ka pranuar se do të dëshironte që një ditë të drejtonte Barcelonën. 32 vjeçari është një nga trajnerët e rinj më të vlerësuar, pas rezultateteve të arrituara me Hoffenheim dhe këtë sezon me Leipzigun. “Unë e kam thënë shumë herë: Barcelona është një qyteti i bukur, një klub i mirë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Messi futet në lojë, ndryshon renditja në listën e golashënuesve më të mirë

Publikuar

-

Me tre golat e shënuar mbrëmë ndaj Mallorcas, leo messi është futur në zonën e nxehtë të golashënuesve më të mirë të këtij sezoni. Argjentinasi deri tani ka shënuar 12 gola dhe renditet në vendin e pestë, por duhet përmendur fakti që Le ka humbur disa ndeshje këtë sezon në La Liga për shkak të […]

LEXO TE PLOTE