Connect with Us

Sulmuesit të Interit i vjen turp/ E pranon që nuk di të flasë mirë italisht

Seria A

Sulmuesit të Interit i vjen turp/ E pranon që nuk di të flasë mirë italisht

Publikuar

-

Edhe pse ka më shumë se një vit që u transferua nga Racing Club tek Interi, argjentinasi Lautaro Martinez ka zbuluar për mediat që akoma nuk di të flasë mirë italisht dhe për këtë i vjen turp.

I grumbulluar me kombëtaren e Argjentinës për ndeshjet miqësore, 22-vjeçari ka folur me fjalë të mëdha për trajnerin Conte dhe tregon që gjuha është pengesa e tij kryesore te zikaltrit.

“Nuk e flas mirë italishten, por arrij ta kuptoj gjithmonë. Realisht ndjej akoma turp kur e flas si gjuhë. Bëhet fjalë për një gjuhë shumë të vështirë, më pengon disi, por rëndësi ka që merrem vesh me shokët e skuadrës në fushë”, tha Martinez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: