Connect with Us

Ta dinë mirë Gjermania, Franca dhe Spanja/ Mancini tregon objektivin e madh të Italisë

Sport

Ta dinë mirë Gjermania, Franca dhe Spanja/ Mancini tregon objektivin e madh të Italisë

Publikuar

-

Roberto Mancini ka arritur të ndryshojë në një kohë të shkurtër fytyrën e Italisë. Një ndryshim për mirë, çka bën që të kaltrit të luajnë nesër në mbrëmje kualifikimin në Evropian, që është tre pikë larg

Në “Olimpico” të Romës vjen Greqia dhe djemtë e Mancinit do të tentojnë fitoren e tetë rresht në eliminatoret e Euro 2020. Gjatë konferencës për shtyp, trajneri i kombëtares italiane ndalet te dueli kundër grekëve dhe konfirmon objektivin e madh të ekipit të tij.

RRUGËTIMI – “Kur mora drejtimin e kombëtares, nuk e dija se çfarë do të ndodhte pas 15 muajsh. Gjithsesi, kthesa duhet të ndodhte shpejt dhe me një stil të ri fitues. Grupi gjeti harmoninë menjëherë dhe nuk vuajtëm as kur humbëm me Portugalinë dhe Francën. Gjithmonë kemi ardhur në rritje si ekip.”

GREQIA – “Nuk do ta kemi të lehtë kundër tyre. Kanë ndryshuar trajner, lojtarë dhe modulin e lojës. Të shohim se me çfarë skeme do të luajnë, por kjo nuk ndryshon gjë për ne. Objektivi ynë është i qartë, duam të fitojmë.”

OBJEKTIVI – “Evropiani po afrohet dhe është kompeticioni më i afërt. Objektivi ynë kryesor është fitimi i trofeut. Kemi vetëm një Evropian të fituar 50 vite më parë dhe duam të triumfojmë sërish.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Sot do ishte duke luajtur në La Liga, nuk do ta besoni çfarë i ka ndodhur Myrto Uzunit

Publikuar

-

Nga

Myrto Uzuni është duke kaluar një formë të shkëlqyer te skuadra e Lokomotivës së Zagrebit në Kroaci. Talenti beratas gjeti rrugën e rrjetës edhe në sfidën e kësaj jave. Në një lidhje direkte për emisionin “Zona Gol”, talenti i Kombëtares, foli në lidhje me prapaskenat e merkatos së janarit duke u shprehur: “Unë jam tifoz […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Kryesojnë me meritë kampionatin, ja 17 motivet pse Tirana po bën ligjin në Superligë

Publikuar

-

Nga

Kur Tirana shkarkoi Julian Ahmatajn, diskutimi ishte nëse do të mund të shmangte apo jo vendin e “play off”-it. Askush nuk e kishte menduar se do të bënin një fazë të tërë pa humbje dhe tani në këtë periudhë të kampionatit do t’i shikonin të gjithë nga lart. Bardheblutë kryesojnë me meritë tabelën e klasifikimit, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Statistikat e frikshme, Tirana është super pas minutës së 80-të

Publikuar

-

Nga

Përgatitja fizike e një skuadre vlerësohet sidomos në minutat e fundit, kur arrin që të ruajë ritmin, të imponohet dhe mbi të gjitha të marrë pikë të arta në atë që quhet fryma e fundit. Mbi të gjitha, këtë edicion ka një hapësirë kohore e cila mund të konsiderohet momenti “Tirana”. Pas minutës së 80-të, […]

LEXO TE PLOTE