Connect with Us

Barcelona është e fiksuar pas tij/ Gati të paguajë 111 milionë euro për yllin e Interit

La Liga

Barcelona është e fiksuar pas tij/ Gati të paguajë 111 milionë euro për yllin e Interit

Publikuar

-

Interesi i Barcelonës për Lautaro Martinez do të thotë se klauzola 111 milionë euro e lirimit të lojtarit nuk është edhe aq e sigurt për Interin.

Argjentinasi 22-vjeçar është përfolur si pasardhësi ideal i Luis Suarez dhe rekomandimi ka ardhur nga vetë Lionel Messi.

Ai ka shënuar brenda dy minutave në “Camp Nou” gjatë përballjes në Champions League teksa ka nëntë gola në 14 ndeshje me kombëtaren.

Sipas Tuttosport, klauzola 111 milionë euro mund të quhet si një ofertë goxha e mirë në një treg të tillë.

Interi është i shqetësuar për këtë fakt dhe ka nisur negociatat për rinovimin e kontratës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: