Connect with Us

Conte nuk mjaftohet me Lukakun & Sanchez/ Iu kërkon drejtuesve të Interit yllin tjetër të “Djajve të Kuq”

Premier Liga

Conte nuk mjaftohet me Lukakun & Sanchez/ Iu kërkon drejtuesve të Interit yllin tjetër të “Djajve të Kuq”

Publikuar

-

Inter duket se është drejt një tjetër tranferimi nga “djajtë e kuq” të Mancesterit. Pas Lukaku-t dhe Sanchez-it këtë herë bëhet fjalë për mesfushorin Nemanja Matić.

Serbi ka qënë nën urdhat e Antonio Contes tek Chelsea para se të trasferohej tek United. Kontrata e tij me Mancesterin përfundon këtë fund sezoni edhe pse ka opsionin për ta rinovuar dhe për 1 vit tjetër.

Sipas gazetës italiane Corriero dello Sport, zikaltrit do ti ofrojnë një kontratë 3-vjeçare me pagë €5m në sezon mesfushorit. Gjithashtu ekziston mundësia që Mancesteri ta lëshojë serbin në merkaton e janarit për të përfituar sado pak nga shitja e tij.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

De Gea drejt largimit, Manchester United i gjen pasuesin

Publikuar

-

Nga

Pavarësisht rënies në formën e tij, portieri i Mançester Junajtid David De Gea këmbëngul se dëshiron të vazhdojë të luajë me “Djajtë e Kuq”. Vitin e ardhshëm, gardiani spanjoll bën plot 10 vite që kur mbërriti në Mançester nga Atletiko Madridi. Megjithëse gjatë kësaj periudhe kanë qarkulluar shumë lajme se drejtuesit e Mançesterit po mendojnë […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

E bujshme/ Thomas Strakosha pranë transferimit te Lazio

Publikuar

-

Nga

Chelsea është duke bërë përpjekje për transferimin e një portieri për ta zëvendësuar spanjollin Kepa Arrizabalaga. Shumë portierë janë në listën e klubit londinez, por vetëm njëri nga ta do të transferohet në Stamford Bridge. Megjithatë, dy gjermanët  janë primarë, por që të dy janë thuajse të paarritshëm. Chelsea ka kthyer sytë tek portierë të […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Klopp kontakton babain e Mbappe, gati transfrimi i bujshëm

Publikuar

-

Nga

‘Reds’ janë gati për lëvizjen e madhe. Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, ka folur me babën e Kylian Mbappe, duke shfaqur interesimin e tij për ylllin e PSG. Klopp i ka bërë të ditur prindit të lojtarit se Liverpool janë të interesuar për shërbimet e Mbappe. ‘Le10Sport’ konsideron se ‘Reds’ po përdorin këtë si taktikë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: