Connect with Us

Deklarata e fortë e yllit të njohur/ “Më shumë kam fjetur me Ronaldon se me gruan time”

La Liga

Deklarata e fortë e yllit të njohur/ “Më shumë kam fjetur me Ronaldon se me gruan time”

Publikuar

-

Roberto Carlos ishte një “raketë” në krahun e majtë të mbrojtjes. Mbrojtje, sulm dhe mbi të gjitha një gjuajtje të frikshme. Aventura me Interin zgjati vetëm një sezon, për t’u transferuar më pas te Real Madrid, aty ku fitoi 13 trofe. Braziliani qëndroi 11 sezone në kryeqytetin spanjoll dhe fitoi çdo trofe të mundshëm.

Në një prononcim për Vitor Baia, 46-vjeçari, i cili ishte një ndër më të mirët në botë për goditje dënimi, ndalet te grupi i “Galaktikëve”. Perez kishte ndërtuar një Real Madrid të frikshëm dhe plot yje. Carlos rrëfen çmenduritë e emrave si Ronaldo dhe Beckham, teksa e mbyll me një batutë në lidhje me Fenomenin.

“Kur kthej kokën mendoj se si është e mundur që ia kemi dalë mes gjithë asaj marrëzie që ekzistonte. Pas çdo ndeshje kishte avionë majtas, djathtas dhe në qendër. Ne takoheshim në terminalin privat të Barajas dhe veç Zoti e di se nga shkonte Beckham. Figo dhe Zidane, gjithashtu. Pastaj ishim edhe unë me Ronaldon. Lutesha që të na binte ndeshja e fundjavës ditën e shtunë, në mënyrë që të ndiqja garat e Formula 1 të dielën”.

“Ronaldo? U takova për herë të parë me Ronaldon në vitin 1993 dhe që nga ai moment kemi qëndruar së bashku në dhomë. Kam fjetur më shumë herë me Ronaldon sesa me gruan time”, përfundon Roberto Carlos. /abcnews.al

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Iu gjet 1 ton hashash dhe 700 mijë euro, lojtari spanjoll përfundon në pranga

Publikuar

-

Ish-futbollisti spanjoll, Sergio Contreras, ka përfunduar në prangat e policisë iberike, pasi dyshohet se drejton një grup të strukturuar kriminal. 36-vjeçari u arrestua në qytetin bregdetar të Estepona gjatë një sërë bastisjesh të njëkohshme policie të cilat u zhvilluan në Malaga, Granada dhe Sevilla. Nga të dhënat e para, rezulton se grupi i Contreras posedonte […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, ja cilin zgjedh si sulmuesin më të mirë në botë

Publikuar

-

Eden Hazard “injoron” Messin dhe Ronaldon, por edhe emra të tjerë të mëdhenj si Neymar, Leëandoëski, Kane, Icardi, Lukaku etj dhe zgjedh si sulmuesin më të mirë të momentin në botë, shokun e tij te Real Madridi, Karim Benzema. “Pasi kam luajtur me të për tre, ose katër muaj, unë mendoj se Karim është për […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Cavani i kërkoi sherr gjatë ndeshjes, zbulohet përgjigjja e Messit(video)

Publikuar

-

Ndeshja e mbrëmshme miqësore mes Argjentinës dhe Uruguajit përfundoi në barazim 2-2. Edhe pse ishte një ndeshje miqësore nuk munguan tensionet, siç ishte rasti kur Cavani dhe Messi ishin gati të përlesheshin mes tyre, por ndërhyrja e shokëve të skuadrës qetësoi situatën. Sipas gazetës argjentinase ‘Ole’, Cavani është kapuar nga kamerat duke i kërkuar sherr […]

LEXO TE PLOTE