Connect with Us

Gjermania me 10 lojtarë pas 13 minutash lojë, gafë e rëndë e mesfushorit të Juventusit

Sport

Gjermania me 10 lojtarë pas 13 minutash lojë, gafë e rëndë e mesfushorit të Juventusit

Publikuar

-

Në Tallinn, Estonia dhe Gjermania po përballen në grupin C, në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020.

Pas 13 minutash lojë, gjermanët kanë mbetur me 10 lojtarë. Mesfushori i Juventusit, Emre Can, humbi topin dhe bëri një ndërhyrje të gabuar ndaj kundërshtarit, arbitri i dha direkt karton të kuq.

https://www.youtube.com/watch?v=ql3Ohc9Qza0

Ekipit të Low nuk i lejohen gabimet në këtë ndeshje ndaj një kundërshtari të lehtë, por dalja e Can i ka prishur të gjitha planet e gjermanëve. Rezultati vazhdon 0-0. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Video/ Fantastik Hysaj, asiston në fitoren e Napolit

Publikuar

-

Nga

Elseid Hysaj vazhdon ët shtyjë takimin me golin në Serinë A, por gjithsesi ndihmon herë pas here me asistet e tij që skuadra e Napolit të marrë pikë të rëndësishme. Kështu ka qene dhe sot, kur një pasim i mbrojtësit të përfaqësueses shqiptare ka zgjidhur një ndeshje që dukej e komplikuar për napolitanët përballë Kaljarit. […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Video skandali/ Shikoni çfarë bëjnë tifozët në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam. Ata kanë prishur […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE