Connect with Us

Live/ Edhe pse me 10 lojtarë, Gjermania shënon 2 gola në 6 minuta

Sport

Live/ Edhe pse me 10 lojtarë, Gjermania shënon 2 gola në 6 minuta

Publikuar

-

Pjesa e dytë në Tallinn mes Estonisë dhe Gjermanisë ka nisur me gol.

Edhe pse me 10 lojtarë pas daljes së Emre Can me karton të kuq në minutën e 14′, gjermanët zhbllokuan takimin me golin e Gundogan 51′.

Mesfushori dërgoi topi në rrjetë me një goditje shumë të fortë nga jashtë zone.

https://www.youtube.com/watch?v=5VhU_KvN9u0

Gjashtë minuta më vonë, Gjermania dyfshoi rezultatin sërish me Gundogan, pas një aksioni model dhe super asistit nga Reus, u finaliza me sukses nga ylli i Cityt. /CNA.al

https://www.youtube.com/watch?v=9resCi-WRTo

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Video skandali/ Shikoni çfarë bëjnë tifozët në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Një episod i shëmtuar u shënua para fillimit të supersfidës mes Tiranës dhe Skënderbeut që u zhvillua ditën e shtunë në stadiumin e ri Kombëtar “Air Albania”. Edhe pse bëhet fjalë për një impiant modern me kushte bashkohore, ku siguria është maksimale, një grup tifozësh nuk kanë nguruar për të lënë nam. Ata kanë prishur […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Ngjarje e frikshme në derbin e madh të Rumanisë/ Video: Lojtari bie pa ndjenja pas ndërhyrjes horror

Publikuar

-

Derbi i Rumanisë mes Dinamos së Bukureshtit dhe Steauas për pak sa nuk u kthye në një dramë të vërtetë. Në fundin e pjesës së parë, Slavko Perovic (lojtar i Dinamos) ra pa ndjenja pas ndërhyrjes së ashpër të Iulian Cristea. Situata u bë alarmante menjëherë dhe në fushë u futën me shpejtësi dy ambulanca […]

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Arsenali shkatërroi 4-0 “Qymyrxhinjtë”/ Video: Goli i Ozil thyen rekord në Premier League

Publikuar

-

Arsenali ka mposhtur 4-0 Newcastle duke zhvilluar një ndeshje mjaftë të mirë në shtëpi. Goli i tretë ka qenë tepër i veçantë, ai vulosi 100% fitoren dhe u shënua nga Mesut Ozil, i cili kishte mbi 300 ditë që nuk gjente rrjetën. Por kjo nuk është e gjitha, plot 35 prekje janë bërë në aksionin […]

LEXO TE PLOTE