Connect with Us

Pa Messin/ Argjentina luan tenis ndaj Ekuadorit, Brazili ngec sërish

Sport

Pa Messin/ Argjentina luan tenis ndaj Ekuadorit, Brazili ngec sërish

Publikuar

-

Pas barazimit 1-1 që mori tre ditë më parë në miqësoren ndaj Senegalit, Brazili sërish ka ngecur në barazim në të njëjtat shifra ndaj një tjetër kombëtareje të Afrikës, Nigerisë. Ndeshja u luajt në Sinagapor, nigerianët kaluan të parët në avantazh me golin e Aribo 35′, brazilianët barazuan shifrat në fillim të pjesës së dytë me Casemiron. Rezultati mbeti i njëjtë deri në fund.

Edhe pse pa Messin në fushë, Argjentina dhuroi spektakël në miqësoren ndaj Ekuadorit, të cilën e fitoi me shifrat e thella 6-1, që u luajt në Elche në Spanjë. Ajo që e bën më të veçantë këtë fitore është fakti që golat u shënuan nga autorë të ndryshëm. Golat për ekipin e Scalonit u shënuan nga Alario 20′, Espinoza autogol 27′, Paredes 32′, Pezzella 66′, Dominguez 82 dhe Ocampos 86′, golin e nderit për ekuadorianët e shënoi Delgado. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: