Connect with Us

Trajneri i Francës i mbyll derën e kombëtares yllit të Realit/ Nuk ka vend për atë

Sport

Trajneri i Francës i mbyll derën e kombëtares yllit të Realit/ Nuk ka vend për atë

Publikuar

-

Karim Benzema nuk grumbullohet me kombëtaren e Francës që prej katër vitesh. Sulmuesi i Real Madrid i bënte shantazh Mathieu Valbuenës për nxjerrjen e një video me pullë të kuqe.

35-vjeçari i Olympiacos bëri publike gjithçka në vitin 2015 dhe drejtuesit e Federatës morën një vendim. Benzema nuk do të ftohej më për të luajtur me Francën. Didier Deschamps është pyetur për mundësinë e rikthimit të tij në kombëtare.

Trajneri i kampionëve të botës është treguar i prerë në përgjigjen e dhënë për TF1, duke i dhënë fund shpresave të sulmuesit 31-vjeçar.

“Mendoj se rikthimi i Karim Benzema nuk do të ishte diçka pozitive për kombëtaren franceze. I bëj zgjedhjet e mia në bazë të asaj që mendoj se është në mirën e skuadrës, duke mos harruar atë që përfaqëson kjo fanellë”, thekson Deschamps.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: