Connect with Us

Frikë nga turqit/ Franca merr masa të rrepta për ndeshjen e sotme

Sport

Frikë nga turqit/ Franca merr masa të rrepta për ndeshjen e sotme

Publikuar

-

Përveç Moldavi-Shqipëri, në grupin H luhen sot edhe dy sfidat e tjera eliminatore, Francë-Turqi dhe Islandë-Andorrë. Vëmendja më e madhe do të jetë në Paris, jo për shkak të tensionit në fushën e lojës, por për klimën e krijuar nga sulmet e ushtrisë turke kundrejt kurdëve në Siri.

Në “Stade de France” pritet të jenë sot në mbrëmje plot 4 mijë tifozë turq, gjë që ka vënë në alarm policinë franceze.

Ndryshe nga ndeshjet e tjera, sot do të ketë 200 policë që do të shtohen në Paris dhe 1400 agjentë sigurie që do të mbajnë situatën nën kontroll para, gjatë dhe pas ndeshjes. Tifozët turq njihen për rrëmujat që shkaktojnë gjatë neshjeve të futbollit dhe aq më tepër ndaj një vendi si Franca, ku marrëdhënia mes dy shteteve nuk është aspak e mirë.

Përsa i përket takimit, djemtë e Deschamps duan të hakmerren pas humbjes në Stamboll dhe në rast fitoreje sot kualifikohen zyrtarisht për në Europian. Ndërsa turqit do të ishin të kënaqur edhe me një barazim. Ndeshja fillon në orën 20:45. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: